Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Po wymianie rozrządu pompy wody i płynu chłodzącego szybciej łapie temp??


Gawron0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Przed wymianą miałem zapewne płyn G12+ (na zbiorniczku mam napisane -35) i nagrzanie samochodu do 90 przy -25 było bez szans. Nawet przy -10 trzeba było ujechać jakieś 15km żeby wskazówka zaczęła się podnosić.

Zaprowadziłem auto na wymianę rozrządu w tym pompy wody. Ku mojemu zdziwieniu po wyjęciu pompy wody i odłączeniu chłodnic zeszło tylko ok 4 litry płynu. Patrząc na stronie castrola powinno być 9L. Więc trochę na pewno zostało.

Dzisiaj odebrałem samochód i zdziwiłem się a zarazem zmartwiłem bo po ujechaniu około 2-3 km wskazówka uniosła się już na 1/4 skali.

W zimę mi to nie przeszkadza, bo będę miał ciepło w kabinie :naughty: ale boję się, żeby w lato się nie zagrzał jeżeli to wina pompy (może ma mniejszą przepustowość płynu niż poprzednia?) lub po prostu borygo jest łatwiejsze do nagrzania?

Dodam na marginesie, że trochę ręczny mi przyłapał ale myślę, że to nie ma nic wspólnego ;)

Auto Sharan 1.9 TDI

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wchodzi litrow 9? to chyba jeszcze spryskiwacze policzyles.Stanowczo za dlugo sie nagrzewal przed wymiana,bo sharan nie ma wisko.Jesli termostat zmieniany jest OK.Jesli nie to albo zapowietrzony,albo pompa wody szmelc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu masz teraz nowy termostat, i wszystko jest ok, jak powinno????

przejedz troche tak zeby sie zagrzał do 90, potem zgaś silnik i odkrec powoli korek wlewu zbiorniczka, jezeli tam było powietrze to powinno zejśc, potem na zimno trzeba uzupełnic poziom płynu

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...