Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z odpaleniem passata


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w imieniu kolegi który ma nie lada problem z passatem, pisał już na innych forach ale bez skutku także postanowiłem mu pomóc wklejając treść jego problemu tutaj mam nadzieje że tu zdoła ktoś pomóc

Witam Posiadam passata 1.9 tdi 110KM 1998 450 tys km. Problem polega na tym że zostawilem auto w garażu bez odpalania na 2 tyg. i po urlopie podczas proby odpalenia zaczely sie dziac dziwne rzeczy cos prawdopodobnie z elektronika bo swiatla podczas otwierania drzwi zawsze migaly a teraz jak "im sie chce" . Po przekreceniu kluczyka slychac z pod maski dziwne stukania ktore dolanczam w filmiku . Zaznaczam ze stuki dochodza z lewej strony z dolu cos mechanicznego to ten pierwszy a drugi cichszy z prawej strony na gorze w okolicach pompy obok alternatora ! Prosze o pomoc bo niemam pojecia co to moze byc bo auto przez 7 lat uzytkowania 1 raz mi cos takiego zrobilo. czy moze to byc wina immobilajzera bo cos kolega takiego podpowiada. Oto filmik http://tinypic.com/r/23wmq13/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te stuki to slychac kiedy przekrecisz kluczyk w pozycje wlaczonego zaplonu czy w pozycji start rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozładowany akumulator i te dźwięki dlatego...nie wiem co to je wydaje ale jak jest aku rozładowany to tak jest (rozrusznik przeskakuje czy coś takiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie uderzanie to rozrusznik- elektromagnes nie wyskakuje-slabe nap.AQ

jednostajne klepniecie to praca nastawnika pompy wtryskowej-norma wszystko ok.

szukaj prostownika lub ze stacji kabli rozruchowych za 30zł. drugi samochód z pracujacym silnikiem, podłaczyc AQ do AQ, +do +, - do -, niech chwile kolega zwiekszy obr silnika i po chwili powinna ci fura zaskoczyc.

od stania sie nic nie przestawia nie psuje. na chłopski rozum skoro nawet silnik nie drgnał to co mogłoie stac... :) podłanczaj zrudło pradu i po godzince odpali jak wściekły.

gdy zaskoczy to nie gazuj nic, będzie mocno na pewno hałasował przez chwile- będzie klekotał nawet nierówno chodził. daj szanse, niech olej dojdzie dobrze w hydrosztosy i się uspokoi. pare minut będzie na pewno nie fajnie silnik pracował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy z akumulatorem, podpinaliśmy go z moją audi i nic ;( Do tego akumulator ma 6 mies. i wszystko dzieje się Hiszpanii także mrozów on nie widział a na dodatek stał w ogrzewanym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdz obwod zasilania elektromagnesu rozrusznika. Byc moze jest gdzies slabe przejscie i cewka elektromagnesu nie dostaje tyle pradu ile powinna. Sprawdz tez styki glownego obwodu rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...