Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Zapach Frytek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. Mianowicie od jakiegoś czasu w mojej "laluni" gdy silnik jest na wysokich obrotach, czuć jest zapach smażonych frytek. Poza tym dużo więcej pobiera oleju, na 2-3 tyś. dolewam ok 1-2 litry.Zapach ten czuć w samochodzie, z wydechu wydobywa się normalny, bezbarwny dymek. Spalanie jest ok. Z lewej strony na komorze silnika widać ślady oleju,ale na postoju pod samochodem jest czysto. Znajomy powiedział że może to być turbinka, (jakimś kanalikiem na silnik odpływa nadmiar oleju z turbo). Jeśli podobny post jest już na forum, przepraszam za dubla, osobiście nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc. Co do samochodu: 1.9 tdi, 90 KM, 96r.

popraw profil - tu piszesz prawdopodobnie o silniku 1Z a w profilu masz AFF - alv

Opublikowano

lej rope a nie olej jadalny :polew:

a tak serio to musisz zlokalizować wyciek oleju i go usunąć bo moge sie domyślać że chodzi Ci o zapach palącego sie oleju jak np na rogrzany wydech leci

Opublikowano

Witam. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. Mianowicie od jakiegoś czasu w mojej "laluni" gdy silnik jest na wysokich obrotach, czuć jest zapach smażonych frytek. Poza tym dużo więcej pobiera oleju, na 2-3 tyś. dolewam ok 1-2 litry.Zapach ten czuć w samochodzie, z wydechu wydobywa się normalny, bezbarwny dymek. Spalanie jest ok. Z lewej strony na komorze silnika widać ślady oleju,ale na postoju pod samochodem jest czysto. Znajomy powiedział że może to być turbinka, (jakimś kanalikiem na silnik odpływa nadmiar oleju z turbo). Jeśli podobny post jest już na forum, przepraszam za dubla, osobiście nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc. Co do samochodu: 1.9 tdi, 90 KM, 96r.

Witam. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. Mianowicie od jakiegoś czasu w mojej "laluni" gdy silnik jest na wysokich obrotach, czuć jest zapach smażonych frytek. Poza tym dużo więcej pobiera oleju, na 2-3 tyś. dolewam ok 1-2 litry.Zapach ten czuć w samochodzie, z wydechu wydobywa się normalny, bezbarwny dymek. Spalanie jest ok. Z lewej strony na komorze silnika widać ślady oleju,ale na postoju pod samochodem jest czysto. Znajomy powiedział że może to być turbinka, (jakimś kanalikiem na silnik odpływa nadmiar oleju z turbo). Jeśli podobny post jest już na forum, przepraszam za dubla, osobiście nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc. Co do samochodu: 1.9 tdi, 90 KM, 96r.

popraw profil - tu piszesz prawdopodobnie o silniku 1Z a w profilu masz AFF - alv

popraw profil - tu piszesz prawdopodobnie o silniku 1Z a w profilu masz AFF - alv

Wysokie prawdopodobienstwo rozszczelnienia węży magistrali olejowej biegnacej od/do turbiny lub wyciek spod pokrywy zaworów.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.