Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpanie silnika 1500-2000obr/min co zrobić?


mycku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy wiec jak coś namieszam to z góry przepraszam. Mam problem z szarpaniem w zakresie obrotów 1500-2000obr/min głównie na 4 i 5 biegu objawia się ono podczas jednostajnej jazdy jak zwalniam labo przyspieszam to jest ok. Ogólnie pierwsza diagnoza wskazywała na nastawnik bo po odpięciu wtyczki prędkościomierza nie szarpał. Wiec rozebranie nastawnika ,a tam niespodzianka ani jednego opiłka ale mimo to. Poskładałem wszystko ustawiłem dawkę na 3,8-4,0 mgr napięcie RSW na 0,740 czyli wszystko jak było fabrycznie i dalej szarpie. Zmieniłem nastawnik na drugi sprawny na 100% i dalej bez zmian. Podmieniałem jeszcze przepływke, czujnik położenia wału, czujnik prędkości, sprawdzałem szczelność węzy od turbo i IC, wymieniłem wszystkie wężyki od turbo i N75, wtrysk sterujący, turbo było niedawno czyszczone i sztanga sie nie zacina, i w tym momencie kończą mi się pomysły. auto ma softa na 130KM ale podmieniłem kompa na seryjny 110KM i tez szarpie ale jest to mniej wyczuwalne. Ktoś ma jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...