Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z ogrzewaniem


dzik81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Moje audi słabo grzeje!Wymieniłem termostat,oraz pompe wody wraz z paskiem, nagrzewnica nie zapchana. Postepowałem jak piszecie na forum, tzn.klimatronic- o błędów, odpowietrzałem nagrzewnicę(przy zapalonym silniku z dziurki nie leci płyn.Dopiero jak wyłacze silnik to z dziurki sika-czy tak by powinno?),dalej chłodnicę i NIC- wciąż słabo grzeje. Dolny wąż chłodnicy cały czas zimny(czy tak powinno byc?), temperatura 90stopni. Niektórzy piszą, że ten motor sam się odpowietrzy..hmm..ciekawe kiedy? jeszcze jedno pytanie:czy wężykiem powrotnym na wolnych obrotach do zbiorniczka ma leciec płyn bo u mnie nie leci. Pomocy bo zamarznę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak wyłacze silnik to z dziurki sika-czy tak by powinno

Tak powinno być

Dolny wąż chłodnicy cały czas zimny(czy tak powinno byc?),

Też prawidłowo

jeszcze jedno pytanie:czy wężykiem powrotnym na wolnych obrotach do zbiorniczka ma leciec płyn bo u mnie nie leci.

Powinien lecieć.

Najpierw sprawdź czy masz gorące obydwa węże idące do nagrzewnicy.

Następna sprawa klapka może nie domykać się do końca i zimne powietrze miesza się z ciepłym - u mnie tak było - ale żeby to sprawdzić należy zdjąć całą deske roździelczą.

I dobrze by było przepłukać nagrzewnice - odłączyć węże idące do niej i podłączyć jakiś wąż ogrodowy.

Dodam jeszcze ,że u mnie było to samo i męczyłem się z tym dość długo - płukałem nagrzewnice 4 razy też kupiłem nową pome i termostat wahlera aż wkońcu wymieniłem nagrzewnice i teraz jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice też płukałem wężem ogrodowym- żadnego syfu nie było, oba węże do nagrzewnicy gorące.Czy tą klapkę można sprawdzic na wyświetlaczu klimatronika? Jeszcze jedno- martwi mnie że nie leci płyn powrotem do zbiornika przecież nowa pompa jest i pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatronicu nie sprawdzisz - może on pokazywać 0 błędów - ja sprawdzałem nawet silniczek od klapy i wszystko grało - dopiero po zdjęciu deski wyszło wszystko na jaw - ale pomimo uszczelnienia dalej nie przynosiło to skutku i postanowiłem wymienić nagrzewnice - nie musiałem spuszczać freonu bo można to zrobić bez tego zabiegu - i wcale to nie trudne.

Jesli nie leci płyn powrotem to sprawdź czy ma ciśnienie - ja dodatkowo kupiłem nowy zbiorniczek i korek - to też ma znaczenie (tak mi powiedział mechanik) - dlatego ,że węże od nagrzewnicy są wyżej od poziomu płynu w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak sprawdzic czy jest ciśnienie? Mam nową pompę i pasek wiec ciśnienie musi byc! Nowy zbiorniczek...hmm koszt niewielki-fakt, ale czy pomoże?- tym sposobem pół auta powymieniam bez gwarancji poprawy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...