Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Uszkodzenie przez prywatną osobe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: dziś miałem taką sytuacje gdy wjechałem na swoją posesje przechodzień pchną bramę i ta uderzyła w zderzak mojego auta :wallbash: wezwałem policje i powiedzieli żeby sprawiedliwości szukać w sądzie czy ktoś się orientuje czy taka sprawa jest do wygrania pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi z góry :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadek to nie problem zresztą on się przyznał no i była policja jest notatka z tego zdarzenia :good: tylko czy taka sprawa jest do wygrania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne że tak tylko kwestia tego ile będziesz na rozprawę czekał,pewnie z pół roku albo dłużej no i czy koleś jest wypłacalny na pieniążki możesz dłuuuuugo czekać :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaj sprawę- jest nowatka sporządzona prze LPD więc podstawy prawne są- pewnie kosztorys naprawy lub rzeczoznawcę będziesz musiał wezwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest kto ustala sumę ja czy sąd :mysli:

oczywiście biegły[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 20:59_________________________________________________a sąd dowala tylko koszta procesu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chłop nie ma przypadkiem ubezpieczenia Ochrony Cywilnej w życiu prywatnym ?

może ma do jakiegoś ubezpieczenia mieszkania albo coś

wtedy prosta sprawa i kasę będziesz miał szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Witam nie wiem bo to była w ogóle babka i w dodatku pyskata dlatego była policja bo nie chciała się wylegitymować a jak tam z tym ubezpieczenie to nie wiem już w poniedziałek zakładam sprawę i mało tego jest to wszystko nagrane na monitoringu miejskim także chyba będzie dobrze co jak myślicie pozdrawiam :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz kwotę roszczenia, a sąd powołuje biegłego z zakresu techniki samochodowej i określa wartość szkody.

Nie przekombinuj z tą kwotą tylko :)

Jeśli sprawczyni ma OC, to rzeczywiście sprawa łatwiejsza, bo zgłaszasz szkodę do jej TU.

Ad. pozwu - pisz uproszczony.

No i każdy dowód opisz skrupulatnie, policjantów też możesz powołać jako świadków.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było jej oddac z bramy w zderzaki i bylibyście kwita :polew:

jak mocowanie cale i zderzak bez dzuiry to za element 350-700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: byłem dziś w sądzie chciałem założyć sprawę ale odprawili mnie z kwitkiem stwierdzili żeby zgłosić się do prokuratury ale policjant stwierdził że i tak dostanę odmowę z prokuratury nie wiecie jak to jest czy ja mogę się uprzeć że chcę złożyć wniosek do prokuratora pozdrawiam :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to odmówili przeciez te pałki z tego zyją, normalnie na drodze cywilnej o zniszczenie mienia(chyba tak fachowo jak żle to poprawcie) i powinno przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale szybciej będzie jak sprawa przejdzie przez prokuraturę i chodzi o kasę że będzie szybciej tylko czy policja może odmówić zgłoszenia do prokuratury bo dziś poinformował mnie że i tak dostane odmowę od prokuratora i nie wiem czy ten koleś w sądzie miał racje czy ten policjant [br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 16:43_________________________________________________przecież coś załatwić w tym cudownym kraju to mi urlopu może braknąć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...