Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek na skrzynię b.-skąd olej?


dudi75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem zmienic sobie skrzynie 5 na 6 z 2.5TDI ,ogladalem ja dzisiaj ale byla cala uzygana w oleju od spodu i wewnatrz dzwona . Sprzedajacy zapewnia mnie ze olej pochodzi z silnika a nie ze skrzyni bo wszystkie tak maja . Czy moze ten uszcelniacz na walku puscil olej i leje. Przynajmniej jak ja sprzeglo wymienialem u siebie to tam nawet nie bylo grama oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej raczej będzie z silnika, ale warto sprawdzić i uszczelniacz na skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pasowaly by ja rozkrecic bo jak inaczej sie sprawdzi , bedzie cos tam widac. Od pierona oleju tam jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze nawet by był z niej. odkrecacz osłonke, wymieniasz uszczelniacz i masz z bani...

a to ze moze byc olej silnikowy to wcale sie nie zdziwie ciezko jest zobaczec suche 2,5 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie mi powiedzial koles ktury chce ja sprzedac ze ciezko spotkac 2.5 TDI suche . Ale odkrecilismy korek do sprawdzania poziomu oleju i jednak byly braki . To mowisz ze wymiana takiego uszczelniacza to maly problem i mozna to sobie samemu wymienic , bo jeszcze nigdy nic przy skrzyni nie majstrowalem i nie chcial bym puzniej zebatek po garazu szukac :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić co to za olej to go powąchaj silnikowy pachnie inaczej przekładniowy inaczej będziesz wiedział co i jak od razu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wąchaj bo to cie zmyli pył ze sprzęgła zmieszany z olejem śmierdzi również ze się chce :sick3:... uszczelniacz aby wymienić nie ma problemu nie trzeba skrzyni robierac. 2 srubki odkrecasz zdejmujesz ta prowadniczke łożyska i twym patrzałkom ukaże się uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta fajnie bo nie bylo by wielkiego problemu , teraz pytanie gdzie sie udac po taki uszczelniac do serwisu czy dobierze sie w jakim sklepie z uszczelniaczami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...