Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Brak mocy,kopcenie na czarno.


danielo

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:Witam wszystkich,mam problem ze swoją niunią chciałbym aby mi ktoś pomógł co może być przyczyną,że jadąc i nagle samochód traci moc tak jakby się dławił szarpie autem oraz mocno zaczyna kopcić na czarno.Zatrzymam się auto postoi na biegu jałowym i przy ruszaniu jest to samo szarpie kopci na czarno,wkręce na wyższe obroty rozpędze autko problem znika.

Moja niunia to A4 2,0tdi B7 kod silnika BLB 140KM. :embarrassed: Błagam proszę o pomoc jestem teraz w Danii i niewiem czy mogę spokojnie jeździć,a co dopiero spać pozdrawiam klubowiczów!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie strzał na ślepo, ale na 99% stawiam na problem z przepustnicą przy EGR lub sam EGR. :hi:

Najlepiej podpiąć VAGa, sprawdzić błędy i zrobić test wykonawczy klapy gaszącej przy EGR - pewnie zacięła się (jest niemal zamknięta) i nie reaguje. Jeśli tak, to należy:

rozkręcić, oczyścić, przesmarować, złożyć. Ponowić test. Działa - OK, nie działa - wymiana. Skuteczność czyszczenia ok 50%.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,rozkręciłem EGR okazało się,że jest zablokowany.Wymieniłem na nowy problem rozwązany serdeczne dzięki pozdrawiam!!! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...