Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z FIS-em licznika


miro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem z wyświetlaczem FIS w liczniku (w sumie dwa):

1. Nie wyświetla mi wszystkich linii na FIS-ie (niby taśma się odkleiła ale się trzyma).

2. Pojawiła mi sie a'la "paprotka" na wyświetlaczu. Stało się to w czsie mrozów. Na początku było małe ale później "rosło" w górę. Myślałem, że to wyschnie i wziąłem licznik do domu. Schnie już od wczoraj i nic :wallbash:

Kilka fotek:

zdjcie0272m.th.jpg

zdjcie0269e.th.jpg

Da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanie nie znalazlo rozwiazania. moze kto juz cos wymyslil. To rozlanie jest jakby na wierzchniej czesci wyswietlacza a nie na samym wyswietlaczu gdzie wyswietlane sa funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanie nie znalazlo rozwiazania. moze kto juz cos wymyslil. To rozlanie jest jakby na wierzchniej czesci wyswietlacza a nie na samym wyswietlaczu gdzie wyswietlane sa funkcje

Bo to jeszcze trzeba umieć szukać :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154124.msg1769249#msg1769249

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154922.msg1779100#msg1779100

I takich wątków jest jeszcze kilka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety, takiego uszkodzenia nie umiem naprawić i z tego co wiem nikt nie potrafi.

Uszkodzeniu ulega konstrukcja wewnętrzna matrycy LCD, rozszczelnieniu ulegają cele w których znajdują się ciekłe kryształy i po prostu wylewają się po za nie, tworząc takie plamy różnej wielkości i kształtów, najczęściej poprzez mechaniczny nacisk lub w czasie mrozów lub zaraz po nich.

W twoim przypadku pozostanie, prawdopodobnie, tylko wymiana całego licznika, ponieważ jest to najstarszy model z FIS-em gdzie matryca LCD jest "bezpośrednio przyklejona" do płyty licznika i z powodu małej ilości tych liczników na rynku brak jest do nich części zamiennych, naprawa może okazać się nieopłacalna (i tak trzeba kupić drugi licznik z dobrą matrycą LCD).

Pocieszające może być natomiast, że nie będziesz miał problemu z immo bo jest w osobnej "puszce".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak porażka :confused4: [br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 11:09_________________________________________________zeby to naprawic musze kupic licznik z dobrym LCD? moze byc angol? da sie to cale przeszczepic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...