Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy amortyzatory wymieniać razem ze sprężynami?


Sayorex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, dokładnie chciałem sie poradzić was, drodzy koledzy o kwestię amortyzatorów i sprężyn. Otóż, jak kupiłem audi to miala ona podniesione zawieszenie, dokładnie mowiac z przodu ma wyzsze sprezyny a na tylnych amortyzatorach byla podniesiona za pomoca tulei... Tuleje zostały zdjęte z tylu i został przód wiec tego dotyczylo bedzie moje pytanie, czy przy wymianie sprezyn rowniez musze wymieniac amortyzatory przystosowane do nizszych sprezyn. Z gory dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niższych sportowych sprężynach powinno sie stosować sportowe amorki o skróconym skoku natomiast w rzeczywistości dużo ludzi przy nie dużym obniżeniu do ok. 30mm stosuje standardowe amory i dobrze sie na tym jezdzi (sam tak śmigałem), tylko podobno żywotność amora w takiej konfiguracji jest krótsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czegoś nie rozumie jak z przodu miałeś wyższe sprężyny :?: sprężyny były wyższe od seryjnych czy poprostu z tyłu były niższe sprężyny i ktoś podłożył do nich tuleje aby dorównać do przodu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... tak więc tak: Kupiłem ja na wysokich sprezynach z przodu i byly tuleje podlozone z tylu na amortyzatorach... Zdjąłem tuleje i teraz pisze z zapytaniem czy jak bede chcial zalozyc nizsze sprezyny (niz seria) to mam tez amory wymieniac.. czy moge latac na seryjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...