Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwne chrobotanie


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zauważyłem że na śniegu jak ruszam albo jade na pierwszym biegu i gwałtownie nacisne gaz słychać takie chrobotanie jak by ABS łapał na aswalcie tego niema jak nie jest ślisko . Miałem takie coś kiedyś w octawi skodzie ale ignorowałem to i jeździłem . występuje takie cos u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że się nie włącza kontrolka trakcji zawsze jak jest to chrobotanie normalnie ruszam na śniegu ale jak koła się ślizgają po tym śniegu to tak chrobota ale to występuje tylko na małej prędkości później na - 2 biegu jak mu przy gazuje a koła się ślizgają to tego chrobotania niema :mysli: miałem tak w moim poprzednim aucie skody octawi ale tam na pewno się ABS włączał przy ruszaniu jak się koła ślizgały bo ESP nie było i ten odgłos był łagodniejszy . teraz nie wiem czy to w spokoju zostawić czy jechać w poniedziałek do mechanika? Najgorsze ze nie pamiętam czy tak było wcześniej. Ale jak u was tego niema to coś musi być nie tak w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przegub daje d*py. co do wyłączonego esp to taka mała dygresja. w nocy gdy sie załaczy esp przygasają światła(duży pobór przez pompe) co dziwniejsze gdy sie wyłączy esp guzikiem to w nocy na poślizgu również przygasają światła.także wniosek sie nasuwa taki że nawet jak jest wył. esp to jednak jakby troche to pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrec kola i rusz z mocniejszym depnieciem

jak bedzie chrobotac to pewnie przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim aucie skody octawi ale tam na pewno się ABS włączał przy ruszaniu jak się koła ślizgały bo ESP nie było

ABS się włącza jak hamujesz na śliskim, nie jak przyśpieszasz. Z tego co pamiętam u kolegi w Octavi jest ASR i też chrobocze przy przyśpieszaniu. Zrób tak jak koledzy pisali, przyśpiesz na skręconych kołach, jak będzie słychać wyraźne, głośne chrobotanie z okolicy któregoś z kół, to może być przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...