Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosniki przod seria a 16cm ?


przemek4net

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Watkow podobnych jest po necie sporo ale do B5...
z tego co wiem w drzwiach A4 B7 "nie bose" (o takie typu przod pasywny + aktywny tyl) sa niskiej jakosci glosniki cos okolo 12-13cm srednicy
Widze ze "powszechne" jest wsadzanie dystansow + 16cm glosnikow i taka droga jestem zainteresowany
To co mnie interesuje to co z maskownica glosnika - czy da sie ja "odkrecic" od tapicerki bez niszczenia tego?
Jakie glosniki wchodza bez problemu z maskownicami do B7 (nie B5 - nie wiem czy "jest tak samo") - czy jest tu do uzyskania skok wzgledem tego co jest w serii
Jakie glosniki da sie wlozyc z niewielka zmota (co z maskownica - jak w praktyce rozwiazuje sie problem - nie mam czasu bawic sie w ich domowe robienie wiec jak ktos nimi handluje to prosze o zrodlo)
Czy w serii jest w drzwiach jakas "zwrotnica" ? - czy zmiana glownego bez ruszani "malego" (akurat brakuje basow wiec jego zmieniac nie chce) jest ok?
Pozdrawiam,
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6/B7 z przodu fabrycznie ma 16tki.

Wystarczy dystans:

http://allegro.pl/dystans-mdf-audi-a3-a4-i1411433472.html

I montujesz KAŻDY zestaw oparty na wooferze 6,5''

Maskownica jest zgrzana z tapicerką. W prostej instalacji ori maskownice to element, którym nie powinieneś sobie zawracać głowy.

Co do samych zestawów pod radio to bardzo dobrze sprawdzają się u-dimy:

u-Dimension EL Comp 6

http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-kurier-gratis-paragon-fv-i1418121006.html

W serii zwrotnica to filtr I-go rzędu (kondensator wpięty szeregowo w tor tweetera). Natomiast woofer leci pełnym pasmem.

Żeby wyciągnąć maks możliwości z wooferów wypadałoby, w przynajmniej podstawowym zakresie wytłumić wrota

np.

STP SILVER

http://allegro.pl/stp-silver-mata-do-wytlumiania-53-x-75cm-0-4m2-i1413073288.html

lub

GMS 04

http://allegro.pl/gms-04-mata-do-wytlumiania-100-x-50cm-i1422136246.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

dziekuje za odp

Audiofilem nie jestem (slucham mp3 i nie bede montowal w przyszlosci tam sprzetu za 2,5 patyka) ale gra to "plasko" i ta plaskosci wydobywa sie (moje odczucie) z seryjnego woofera przenich drzwi (tyl moim zdaniem pelni mniej znaczaca role w efekcie koncowym)

Pierwszy link to jak widze jest caly zestaw za ok 300pln, do tego te maty pewnie x2 i wymiana glosnikow w przednich drzwiach to jakies 400zyla + montaz/wlasny czas

Czy jest sens wymienic tylko woofery? Na zasadzie dystans, glosnik, 2 kabelki i juz? (czy jest zauwazalny przyrost wzlgedem ori)? - jakie glosniki bys polecil w takim wydaniu?

Pytanie dodatkowe: po allegrach/szrotach za stosunkow nieduze pieniadze (okolice 150zyla) mozna dostac ori subwoofer (wydaje mi sie, ze plug&play - wyjac wtyczke z ori wzmacniacza, zalozyc wtyczke na wzmacniacz w subie ori + moze kabelek z wtyczki na glosnik w subie) - zaleta plastik pasuje do wneki auta (szkoda sobie tym glowe zawracac czy warte pomyslenia dopelnienie przednich "wypasionych" glosnikow?)-a moze sukces przednich glosnikow lepiej powielic na tylncyh drzwiach? (zakladam, ze tam takze welda 16cm z dystansami bez demolki tapicerki, sztukowania maskownicy itp?)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens wymiany zawsze jest, bo ori nagłośnienie to totalna budżetówka, która jak sam to określiłeś "gra płasko".

Zawracasz sobie głowę subwooferem, a z przodu dalej pozostajesz na fabrycznych słabo grających przetwornikach.

Nie odbijesz się od serii wydając 50zł. Nie jest sztuką nap...ć głośników do auta, które tylko spotęgują istniejący chaos, lecz dobrze wykorzystać możliwości drzwi b6/b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce odswierzyc temat nie zakladajac nowego.

Jaki zestaw byscie polecicli na wymane glosnikow Audi ? Interesuje mnie wymiana przodu i tyłu,do tego wlozenie nisko tonowych do tylniej polki.

Moj budzet to 1500 zł,oczywiscie radio Concert II

Oraz jak wyglada sytłacja z montazem tweetera w dzwiach,trzeba cos wycinac itp czy wejdzie normalnie zamiast tweetera Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...