Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Słabe ogrzewanie


kajusamuraju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie moge sobie poradzic z nawiewem, ustawiam go na max i on przy temp 90' wydmuc**je letnie powietrze, zamiast dmuchac goracym.. :/

to nie wina nawiewów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za Offtopic. On nie wie z czym ma problem tak więc napisał, że z nawiewów ma letnie powietrze.

Spróbuj tak, bo ja mam ten sam problem, na rozgrzanym silniku gdy przy gazujesz czy leci ciepłe powietrze ? letnie leci na jałowym biegu i niskich obrotach ?

Mi powiedziano że zapchany jest termostat ? ze mam go przeczyścić no ale za zimno i sie za to nie biore :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na 99% jest zapchana i zakamieniona nagrzewnica :gwizdanie:

Płukanie woda z węża ogrodowego i zalanie jakimś odkamieniaczem i powinno pomóc. Przynajmniej cześciowo bo może być tak zawalona że trzeba będzie wymienić. :embarrassed:

No chyba że klapka od nawiewu ciepło/zimno wariuje. Sprawdź czy nie masz błędów na klimatroniku i VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po pierwsze bym kabinowy filtr wymienil :)

Jakby kabinowy był zawalony to szyby by parowały pozatym miałby słaby nadmuch jak coś a kolega pisze że dmucha tylko zamiast ciepłe to letnie powietrze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pod maski do wnetrza samochodu wchodza dwa przewody ktore sa gorace, ale nawiew ustawiony na maxa nie przekazujemi tego ciepla do auta, nie mampojecia co to moze byc.. czy parownik ma cos wsp z tym wszystkim?

Parownik nie chyba że to ekstremalne wydarzenie jak ja kiedyś w golfie miałem. że pękł i gaz przedostawał sie do układu chłodzenia i zapowietrzał. :naughty: Ale u ciebie wątpię :gwizdanie:

Tak jak radziłem koledze wyżej musisz wypłukać syf z nagrzewnicy weżem z bierząca wodą, zalać jakims środkiem odkamieniającym (woda z octem) i znów przepłukać. Na forum jest nawet wątek z dokładnym opisem płukania nagrzewnicy. Miałem to ostatnio i 3 tyg temu to robiłem. Teraz moze nie jest tak jak nowa nagrzewnica ale jest duuużo lepiej. W lato jeszcze zrobie płukanie powtórne i powinno byc jeszcze lepiej :kox:

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...