Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Lakierowal już ktoś tym swoje fele ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka.. z okazji ze musze zmienic lakier na alu i zastanawiam sie nad odcieniem/kolorem to znalazlem cos takiego http://moto.allegro.pl/lakier-metalik-specjalny-do-felg-0-5l-i1389421612.html i mam pyt czy lakierowl juz ktos tym swoje felgi? jak tak to jak jest efekt w realu ??

Opublikowano

witaj ja tez stoje przed wyborem jak pomalowac swoje alufelgi i z tego co juz wyczytalem to nikt niepoleca zadnych spreyow spreyami to mozna ewentualnie rower pomalowac

zastanawiam sie nad chromem proszkowym tu sa przykladowe zdjecia te kilka pierwszych od gory http://felgi-profil.pl/galeria.php

czy ktos cos wie o tym chromie proszkowym jak jest z trwaloscia tego koloru?

Opublikowano

Kolego to w moim zakładzie malujemy tym chromem proszkowym. Po pomalowaniu wygląda jak czysty chrom galwaniczny, ale zawsze zabezpieczam tą powłokę dodatkowo specjalnym lakierem bezbarwnym też proszkowym. Lakier powoduje lekkie sciemnienie chromu ale za to mamy trwałą powłokę. Zdjęcia w galerii felg z chromem proszkowym są już po lakierowaniu bezbarwnym. Felgi w takim malowaniu to wg. mnie najładniejszy jasny zestaw, pięknie odbijający światło, bardzo podobny do polerowanego aluminium.

Opublikowano

a masz moze jakies fotki na samochodzie takich alufelg malowanych tym chromem proszkowym i ile kosztuje pomalowanie takich alu jak moje 17 " ?

110119_143933.jpg

i mam jeszcze pytanie jakim sposobem sa piaskowane alufelgi u was ?

Opublikowano

witaj ja tez stoje przed wyborem jak pomalowac swoje alufelgi i z tego co juz wyczytalem to nikt niepoleca zadnych spreyow spreyami to mozna ewentualnie rower pomalowac

zastanawiam sie nad chromem proszkowym tu sa przykladowe zdjecia te kilka pierwszych od gory http://felgi-profil.pl/galeria.php

czy ktos cos wie o tym chromie proszkowym jak jest z trwaloscia tego koloru?

w linku powyżej jest lakier w puszce a nie w spreyu,jak chcesz sobie dobrać kolor to idź do sklepu w którm zaopatrują się lakiernicy,tam Ci najlepiej doradzą, lakier chromopodobny schodzi pod palcami, pomalowanie go klarem powoduje jego zważenie i ciemnieje, efekt jest gorszy niż malowanie zwykłą farbą :wink4:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 10:37_________________________________________________chrom proszkowy jest bardzo drogi i trzeba dobrego lakiernika by go dobrze położyć
Opublikowano
  • Autor

witaj ja tez stoje przed wyborem jak pomalowac swoje alufelgi i z tego co juz wyczytalem to nikt niepoleca zadnych spreyow spreyami to mozna ewentualnie rower pomalowac

zastanawiam sie nad chromem proszkowym tu sa przykladowe zdjecia te kilka pierwszych od gory http://felgi-profil.pl/galeria.php

czy ktos cos wie o tym chromie proszkowym jak jest z trwaloscia tego koloru?

w linku powyżej jest lakier w puszce a nie w spreyu,jak chcesz sobie dobrać kolor to idź do sklepu w którm zaopatrują się lakiernicy,tam Ci najlepiej doradzą, lakier chromopodobny schodzi pod palcami, pomalowanie go klarem powoduje jego zważenie i ciemnieje, efekt jest gorszy niż malowanie zwykłą farbą :wink4:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 10:37_________________________________________________chrom proszkowy jest bardzo drogi i trzeba dobrego lakiernika by go dobrze położyć

mi chodzi o zwylky lakier w pistolet nie spray...

do mieszalni usze sie wybrac ale ceny sa troche nie halo, kolesiowi lakierowalem fele to zaplacil 150zl/za0.5l niby org audi z grubym ziarnem... a ten z allgro to cena nawet nawet dlatego zastanawialem sie nad tym kolorem z allegro....

wszczesniej jak lakierowalem fele to kupilem zwykly srebrny lakier jakis ładowski 50zl/1l

ale teraz myslalem nad jakims grafitem....

p.s... u mnie w pracy piaskuja szlaka pomiedziowa ;)

Opublikowano

udeż w w taki zakład jak Ci Prezes polecił. Renowacja felg tylko proszkowo bo zwykłym lakierem to bez bezbarwnego to zaraz zajdą pyłem z klocków (ten sprey to lipa) a z bezbarwnym i tak zaraz się lakier złuszczy bo 1 lub 2 sezoanch zwłaszcza od myjki ciśnieniowej. Felgi bardziej niż karoseria pracują temreraturowo i zwłaszcza zimą mogą się nagrzewać (jak dajesz po heblach) i szybko stygnąć a ten proces będzie powodował wcześniej czy później pęknięcia i łuszczenia. Lakier proszkowy jest dużo bardziej odporny mechanicznie a pokażą Ci kolornik RAL-a i wybierzesz sobie co będziesz chciał i jak za jakiś czas coś przytszesz porysujesz itp. to oddasz tą fele byle gdzie podasz RAL i bedzie kolor taki sam jak reszta a przy malowaniu pistoletem i to jeszcze z grubym ziarnem to uzyskać ten sam odcień to prawie nie możliwe niedoświadczony lakiernik może za każdym pociągnięciem pistoletu położyć inaczej odcień srebrnego met. to najgorszy kolor do malowania .

Opublikowano

witaj ja tez stoje przed wyborem jak pomalowac swoje alufelgi i z tego co juz wyczytalem to nikt niepoleca zadnych spreyow spreyami to mozna ewentualnie rower pomalowac

zastanawiam sie nad chromem proszkowym tu sa przykladowe zdjecia te kilka pierwszych od gory http://felgi-profil.pl/galeria.php

czy ktos cos wie o tym chromie proszkowym jak jest z trwaloscia tego koloru?

w linku powyżej jest lakier w puszce a nie w spreyu,jak chcesz sobie dobrać kolor to idź do sklepu w którm zaopatrują się lakiernicy,tam Ci najlepiej doradzą, lakier chromopodobny schodzi pod palcami, pomalowanie go klarem powoduje jego zważenie i ciemnieje, efekt jest gorszy niż malowanie zwykłą farbą :wink4:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 10:37_________________________________________________chrom proszkowy jest bardzo drogi i trzeba dobrego lakiernika by go dobrze położyć

mi chodzi o zwylky lakier w pistolet nie spray...

do mieszalni usze sie wybrac ale ceny sa troche nie halo, kolesiowi lakierowalem fele to zaplacil 150zl/za0.5l niby org audi z grubym ziarnem... a ten z allgro to cena nawet nawet dlatego zastanawialem sie nad tym kolorem z allegro....

wszczesniej jak lakierowalem fele to kupilem zwykly srebrny lakier jakis ładowski 50zl/1l

ale teraz myslalem nad jakims grafitem....

p.s... u mnie w pracy piaskuja szlaka pomiedziowa ;)

Kolega ostatnio pistoletem malowal mi alu.... na 16stki lakier (plus bezbarwny, plus utwardzacz plus rozpuszczalnik plus kubeczki do proporcji) kosztowal mnie 32zl - jeszcze go zostalo a felgi prysnal 3 razy baza + 3 razy bezbarwny. Kolor? Do alu - dobral jaki chcielismy.

Opublikowano

a masz moze jakies fotki na samochodzie takich alufelg malowanych tym chromem proszkowym i ile kosztuje pomalowanie takich alu jak moje 17 " ?

110119_143933.jpg

i mam jeszcze pytanie jakim sposobem sa piaskowane alufelgi u was ?

Zdjęć na aucie nie robiłem ale fakt wezmę to pod uwagę i zrobię w najbliższym czasie,

Malowanie w chromie proszkowym kosztuje + 100 zł do standardu. Fabra jest droga i stad ta cena. W twoim przypadku to koszt 17" - 390,-zł + 100,-zł = 490,-zł (za komplet).

Sposób przygotowania powierzchni to nasza słodka tajemnica :) Mogę tylko napisać, że u nas felga przed malowaniem musi być gładka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.