Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Z dnia na dzień nie odpala.


ponty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ponownym odpaleniem.

Wczoraj auto odpalało cały czas normalnie. Przez całą zimę przy przekręceniu kluczyka zaskakiwała. Dzisiaj rano wychodzę, mróz -12oC. Odpalam i w tym czasie jakiś zgrzyt pod maską, odpaliła i szybko zgasiłem. Próbuję po raz kolejny i nie ma żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka. Wszystko na blacie się uzbraja, żadne kontrolki nie mrugają. Stawiam na rozrusznik? A co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po przekręceniu kluczyka nie masz żadnej reakcji to najprawdopodobniej rozrusznik lub automat. Miałem podobny problem wtedy przyczyną była masa na silniku ale kontrolki gasły przy próbie odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć co to automat? :D Bo mało niestety mi to mówi. Kontrolki przy próbie odpalenia zostają, tzn wszystkie po kolei gasną tak jak normalnie powinno być jak się dłużej poczeka z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat=Elektromagnes ? Czy budowa rozrusznika jest jeszcze bardziej złożona :D?[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 10:13_________________________________________________Wyszedłem przed chwilą odpalić. Sytuacja się powtórzyła. Po nagrzaniu świec, po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 (dalej niż pozycja nagrzewania świec) jest dosłownie może pół sekundy jakby milczenia i nagle auto zaskakuje i pracuje równo, tylko w tle słychać zgrzyty, a zawsze słychać było jak zaskakuje od początku a tutaj ten "zaskok" poprzedzony jest chwilową ciszą. Zgasiłem i już ponownie nie mogłem odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na zawieszajacy sie automat ;). dlatego slyszysz zgrzytanie bo sie nie cofa. wyjecie i przeczyszczenie powinno dac rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam problem z rozrusznikiem jak odpalam auto to rozrusznik przez chwilke pracuje jakby bendiks nie odbijal , co mozna zrobic zeby zpowrotem chodzil tak jak kiedys[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 19:38_________________________________________________czy to wyjecie elektromagnesu pomoze, i przeczyszczenie[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 19:48_________________________________________________ i jeszcze jedno jaki jest tam dostep do rozrusznika [br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 19:49_________________________________________________a mozna to zlekcewazyc czy raczej nie mam nadzieje ze rozrusznik mi sie nie rozleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze dwa pytania masz odpowiedzi wyzej. Dostep jest taki sobie nalepiej na kanale lub podnosniku sie do tego zabierac.

jak chesz to mozesz to zlekcewazyc ale kiedys poprostu auta nie odpalisz bo sie zatnie i wtedy laweta i do mechanika?!?!? warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...