Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CZUJNIKI HALLA - gdzie sa umieszczone ???


ciku

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomozcie mi namierzyc, gdzie znajduje sie czujnik Halla odpowiedzialny za polozenie walu korbowego w A4 96/97 1.6 benzynka.

2 m-ce temu wymienilem jeden czujnik Halla na aparacie zaplonowym... i teraz VAG wykazal mi problem z drugim czujnikiem :sad: - blad 515.

Jesli sa szanse na jakies zdjecia gdzie to cholerstwo sie znajduje to bedzie SUPER...w innym wypadku i tak bede wdzieczny za szczegolowy opis gdzie go szukac.

Czy ciezko sie do niego dostac :?:

Jak dlugo moze zejsc z jego wymiana :?:

Rozumiem ze ten czujnik jest inny niz ten na aparacie zaplonowym - ile kosztuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz diagnozę na wyłączonym silniku to jest możliwość pokazania się tego błędu. Po odpaleniu auta ulega samoczynnemu kasowaniu.

Jeśli odpalasz auto to bądź pewien, że jest on sprawny. No chyba, że nie możesz uruchomić samochodu to wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik uruchamiam. Sprawdze w wolnej chwili jak to jest...czy rzeczywiscie po zapaleniu blad sam znika.

Dziekuje bardzo za informacje bo juz sie przygotowywalem do zakupu nowego czujnika :neutral: ale w takim razie bede szukal dalej przyczyny "hipkania podczas przyspieszania" :???:

Dzieki jeszcze raz Szogun0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten 515 to jest na wale korbowym :?: mi powiedział ktoś tam ze na aparacie zapłonowym :roll:

W silniku 1.6 czujnik Halla jest w aparacie zapłonowym.

W silnikach 1.8 (T) jest umieszczony w głowicy natomiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazywał mi mechanik aparat zapłonowy i gdzie sie znajduje ten czujnik.widziałem go i jest podobny do takiego jakby chipu.i sie zastanawiam czy cały aparat wymienic czy tylko ten czujnik,bo troche jest roboty ponoć z rozebraniem aparatu i dostania sie do czujnika halla i co jest bardziej opłacalne,czy wymiana czujnika czy całego aparatu(nowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sam czujnik, wyjdzie taniej, w granicach 150-200 PLN. U mnie jak w 80-tce zmieniał mi mechanik Halla, to nawet nie wyciągał aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy on taki czujnik wymieni na miejscu?no i oczywiście po wymianie czujnika konieczne pewnie bedzie podpięcie pod vag-a.w 1.6 ten aparat zapłonowy jest strasznie schowany jak do niego dojść,czy konieczne bedzie rozebranie połowy silnika :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-28, 16:34 ]

co do tego czujnika halla to wszyscy sa bezradni elektrycy,mechanicy albo śmierdzielą nie chce sie robic i wymieniac całego czujnika sie tłumaczą ze nie da rady wyjąc tego czujnika itp.co jest grane.chyba bede sie musiał poswiecic i udezyc do ASO skasuja z 500 za czujnik z robocizną i bede miał spokój :mad: może ktos z was miał problem z tym halla to by pomógł w koncu my wszyscy jestesmy mądrzejsi od tych fachowców :mrgreen: ps. a ja sie dopiero uczę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...