Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda na aucie służbowym a ubezpieczenie AC


Rekomendowane odpowiedzi

Kolegę spotkał przypadek że wziął auto służbowe i w trasie nie szło jechać z powodu beznadziejnej wycieraczki - więc kupił nową i przy wymianie ramię strzeliło w szybę która pękła. W zasadzie rodzaj szkody nie istotny chodzi mi o coś innego o rozliczanie szkody z AC w aucie służbowym.

Ubezpieczenie AC jest przypisane do osoby a nie pojazdu - zatem jeśli prywatnie dorabiamy sie jakiś zniżej itp itd to w przypadku szkody jak opisałem powyżej powinnien stracić zniżkiw w ubezpieczeniu AC. Czy dobrze to rozumiem?

Myślę że możliwe jest uniknięcie utraty zniżek w przypadku różnych ubezpieczalni (firmy i prywatnie) bo może dane nie są wymianiane lub sprawdzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ... jak flotowe to jesteśmy czyści jak nie to ... lecą prywatne zniżki. Firma ma sporo aut wiec myślę raczej że mają pierwszy rodzaj ubezpieczenia.

Swoją droga koleś poprostu w swojej ubezpieczalni nie będzie wspominał o zdarzeniu z autem firmowym. Ubezpieczony jest w innej ubezpieczalni niż firma a chyba info nie wymianiają także pewnie sprawa rozejdzie sie jakoś.

dzieki Aniu - choć lepiej z tej wiedzy nie mieć użytku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie bo na prywatne auto podpisuje się umowę (użyczenia czy (wy)najmu auta) a to też dobry przepis ... którego lepiej nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...