Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem z sensorem deszczu


carles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z automatycznymi wycieraczkami na przedniej szybie. Opisze co i jak.

Wycieraczki kiedy pada słaby deszcz uruchamiają się i jest ok. Ale gdy pada intensywniej to mają problem z ustawieniem prędkości - uruchamiają się za rzadko - i słabo widać jadąc z dużą prędkością. W skrócie mają problem z doborem prędkości. Auto z 2007 roku (czujnik zmierzchu+deszczu+ele. wew. lusterko). Szyba ACOUSTIC wymieniona w ASO w 2009 (poprzedni właściciel). Może coś sknocili z tym jak doczepiali lusterko? Czy można to sprawdzić VAG-iem Piszę bo już wytrzymać nie mogę. Wczoraj robiłem trasę Wrocław->Bydgoszcz (wieczór) całą trasę padał deszcz, miejscami intensywny. W miejscowościach ustawiałem na pierwszy stopień - automat. Ale już po za terenem zabudowanym gdy prędkość większa to już wycieraczki non-stop na drugim stopniu.

Spotkał się ktoś z czymś takim? :confused4: Proszę o pomoc.[br]Dopisany: 05 Luty 2011, 11:20_________________________________________________Już straciłem nadzieję na jakąkolwiek pomoc. ;(

Nikt nie zna rozwiązania problemu? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości to w B7 można ustawić jaką maksymalną prędkość mogą mieć wycieraczki w trybie auto. Może masz to skręcone do minimum i dlatego nie chce szybciej pracować ( na manetce wycieraczek taki w pionie przestawiany suwak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :hi:

W Twojej sytuacji zwróciłbym uwagę na ten wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=84527.0

Pozwolę sobie przytoczyć tutaj elementy opisujące adaptację sterownika:

,,Centralna Ele. 09 -> Adaptacja-10 -> kanał 22

czułość czujnika deszczu (Norma wynosi 45, ale lepiej na 62.)"

Mam nadzieję, że to coś pomoże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...