Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zawór EVAP tnie czas wtrysku


sartre1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas podłączenia Vaga zauważyłem, że czas wtrysku na ciepłym silniku wynosi ok. 2ms a nawet 1,96 ms. Jest tak gdy zawór EVAP cyka (u mnie włącza się gdy temperatura dochodzi do 70 st.). Gdy odłączę wtyczkę od zaworka czas wtrysku jest na poziomie 3,23. Czy działający EVAP może aż tak znacznie zredukować czas wtrysku? Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napewno masz ADR bo czas wtrysku na poziomie 2ms sa w silnikach full grupowych, tak czy inaczej widac ze zawór wzbogaca mieszanke i to bardzo mocno, ja u siebie zauważyłem odwrotna sytacje ze na odpietym EVAP ma czas na poziomie 3,8ms a z zaworem 4,1ms czyli działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też wydaje mi się to dziwne :confused4:. Raz już wymieniałem ten zaworek bo zbiornik się zapowietrzał. Teraz można by podejrzewać, że wpuszcza on do przepustnicy za dużo powietrza, nawet gdy powinien być zamkniety. Jeśli zaślepię wężyk, którym opary dostają się do przepustnicy a zaworek pracuje ale pompuje opary do atmosfery :> to czas wtrysku jest ok. 3,3 ms. Gdy tylko wężyk podłączę spowrotem do pracującego zaworka to czas wtrysku tragicznie spada nawet do 1,67 ms! A może przy samym zbiorniku węgla aktywnego gdzieś lewe powietrze zaciąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci spadaja czasy wtrysku czyli ma za bogato jakby w oparach było za duzo par paliwa, jakby wkład z weglem nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...