Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Błędy po wimianie pompy VP 44 2.5 TDI BFC


arto19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w zeszxłym tygodniu wymieniłem pompe w moim V6 i o to co wyskoczyła na vag

01044 - control module incorrectly coded

18034 - powertrain data bus missing message from TCU

18033 - powertrain data bus implusible message from TCU

65535 - internal control module memory error

jest spory problem z kodowaniem ale dokładnie nie wiem o co chodzi problem polega na tym ze po włączeniu zapłonu migaja kontrolki Trakcji, hamulców, abs i wywala duzy wykrzynkik na fisie. Po około 20-30 razach wyciągania i wkladania kluczyka daje sie odpalić auto. Po takiej operacji kodowanie sterownika silnika jest poprawne ale podczas podłączania vag w monencie gdy nie moge zapalic auta kodowanie jest 00000 w polu recode. Sterownik nowy pompa po regeneracji i i kalibrowaniu auto odzyskało moc. Błędy pojawiają sie tez w sterowniku ABS oarz innym modułach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pompe z boku powinna byc naklejka z kodem kreskowym i opisem softu pompy 02810xxxxx na ECU masz to samo - numer VW/Audi i opis Boscha - 02810xxxxx sprawdź te numery - przede wszyskim czy są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem numerów pompy i ecu ale to chyba nie chodzi o to. poprostu ktos zawalił z adaptacja sterownika pompy do ECU, problem polega na tym ze ecu wykrywa automatyczna skrzynie biegów i w kodzie silnika zamiast BFC widnieje AKE. nic jutro bede wiedzial co sie dzieje. [br]Dopisany: 14 Luty 2011, 18:58_________________________________________________no i po bólu. heeh okzało sie ze nie było połączenia z ecu albo moze ktoś kto wymieniał pompe specjalnie cos zrobił zeby auto zapaliło w każdym razie V6 już jeździ jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...