[B6 AWX ] Czy to początek konca dwumasa?

tomasimo

Panowie w poprzednim wątku pytałem o poduchy silnika , ale teraz mam inne pytanie . Mianowicie dzis rano bardziej wsłuchałem sie w prace silnika . I sprawa wygląda tak ze na niewcisnietym sprzegle czuc strasznie słabo pukniecia , na wcisnietym nie czuc ich wcale , ale na delikatnie wcisnietym czuc je i nawet słychac cos jakby w silniku lub skrzyni pukało. Ale naprawde trzeba sie wsłuchac , i moge powiedziec to ze 100 % pewnoscią. Czy to moze byc początek konca dwumase

kiedyś posiadałem sharana silnik ASZ 130KM i dokładnie rano jak zimny to dwumasa wydawała taki dzwięk po wciśnięciu sprzęgła to była cisza i jak już podgrzał to cisza tak po 10min.

To już początek końca dwumasy.

Pisałeś w innym wątku, że "cała buda i kierownica się trzęsie na postoju" co może wskazywać również na koło dwumasowe. Zobacz jak zachowują się korekcje u siostry w octavi jak jej siadł dwumas bardzo skakały, ponadto w jej przypadku wyciekła z koła masa która oblepiła wszystko wkoło. Mechanik po rozebraniu stwierdził, że mogło się auto zjarać i może miał rację bo te elementy były dość gorące.

Jaka masa? Z jakiego koła? Z tego co rozumiem to coś z dwumasa wyciekło???

Jaka masa? Z jakiego koła? Z tego co rozumiem to coś z dwumasa wyciekło???

Dokładnie z koła ponieważ uległo uszkodzeniu i wyciekła z niego substancja koloru grafitowego o konsystencji pasty.

Obejrzyj sobie filmik z linka. Ta grafitowa pasta to prawdopodobnie był smar. Podejrzewam, że prędzej trafiłbyś 6 w lotka niż zapaliłoby się auto od tego.

Sprawa nie dotyczy problemu kolegi i nie ma co filozofować byłem obecny przy demontażu i widziałem ile tego wyciekło. Może i gość nie miał racji nie wnikam w to.