Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] pompa wtórnego powietrza - wtorna pompa pneumatyczna i problem z temp.


Gość Olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witula ;)

Potrzeba mi pomocy dotyczącej owego urządzenia. Czy ktoś kiedyś go wymieniał ??

Objaw taki ze sie nie włącza, oczywiście serwis chce ścignąć 1500zl w Lublinie a 1200 w Krakowie ...

wiem ze służy ta pompa tylko do rozgrzania katalizatora ale tez daje " weża" do turbiny no i odpowiada za pełne spalanie tego co sie nie dopalilo.

Blad oczywiscie sie pojawia ... ( co jakis czas usuwam go i następuja wieksze chwilowe - sekundowe - wieksze pobory mocy , tak mysle bo swiatla slabiej swieca.

Skoków obrotów nie ma , ssanie sie wylacza tak jak trzeba ...

Co za tym idzie autko pali wiecej:<

Czy ktoś wie czy ten odkurzacz jak na serwisach mowią jest rozbieralny ??? Jest to normalny silnik , moze to mozna byloby naprawic za psie pieniadze a nie .... za taka kase. zamienniki sa droższe niz orginaly co mnie mocno zaskoczylo.

Uzywki sie raczej boje kupic noo chyba ze ktos dalby np. roczna gwarancje.

nr pompy 06A 959 253 B

Poza tym mam problem z temperaturka ...

sytuacja przedstawia sie nastepujaco:

przy wylączonym ogrzewaniu autko osiaga 90stopni i włacza sie termostat.

Nastepnie wlaczam ogrzewanie a temperatura spada dosc szybko do okolo 65-70 stopni.

Nie ma znaczenia czy auto jedzie na trasie czy w miescie nie jest wtedy wstanie osiagnać temperatury.

Bledu na VAG nie ma ... ( A tak poza tym to jakby ktoś potrzebował usunąć CHECK ENGINE, odczytać błąd to mozna pisac SMS'y obecnie jestem w Lublinie do 21.12.07 - jesli gdzie indziej nalezy umiescic taka info to porawie sie )

Prosze o pomoc ... Olaf

z góry dziekuje ;):hi::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pompa dowala powietrza wtedy gdy silnik jest jeszcze chłodny, by zapobiec słabej mieszance.

Takie jest moje rozumowanie, faktycznie może to szybciej rozgrzać kata.

nie piszesz nic natomiast dlaczego chcesz ją wymienić, oprócz pompy powinno się zmienić jeszcze jeden zawór (dlatego może jedno ASO chciało drożej :mysli: ).

Zazwyczaj jak pada może wydawać dziwne odgłosy....

Oprócz tego faktycznie masz problem z temperaturą (masz vaga, więc sobie poradzisz w diagnozie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pre_pl

Pompę chce wymienić bo nie pracuje -

1. tzn jest cisza na zimnym silniku

2. wyskakuje błąd 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower Limit Exceeded

3. wyższe spalanie.

4. pompa chce się włączyć - takie mam wrażenie ale wtedy światła słabiej świecą - przygasają.

O jakim zaworze drugim piszesz ???

Do mstan

dzięki za pomoc to bede sie wybierał do serwisu :)

z tego wynika jak termostat siadł to nie musi wyświetlać błędu VAG'a - zapamietam :) termostat się otwiera ;)

Co do odkurzacza - to właśnie jeżdżę po mieście i nie rozgrzewa się auto szybko - Lublin jest mały ...

dlatego się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz :) było od razu pełne info podać, a nie wyciągać trzeba :P

Ja pisałem o zaworze nr 19 z rysunku (06B 131 101 G):

20071127220359lm0.th.png

Jak masz taki błąd to posprawdzaj dokładnie przewody pomiędzy tym zaworem i pompą (dokładnie !), bezpiecznik ok zakładam...

Można zrobić test :

zdejmij przewód 6, zapal na zimnym silniku auto, podejdź z powrotem do przodu auta i sprawdź kciukiem czy czujesz ssanie w tej rurze zdjętej (zdejmij przy obudowie filtra)

Potem powtórz czynność z kablem przed tym zaworkiem i znowu zapal silnik (zimny).

Powinieneś mieć z jednej strony ssanie z drugiej upuszczanie powietrza - wtedy pompa jest git i szukaj przyczyn innych

(mogą być właśnie te powyżej opisane przeze mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą pompę łatwo sprawdzić, wystarczy znaleść przekaźnik który nią steruje (w B5 nad nogami kierowcy) i włożyć zworkę zamiast niego. Pracującej pompy niesposób nie słyszeć. Borykam się z podobnym problemem ale ponieważ brak skutków ubocznych to zabardzo się nie przejmuję (narazie). Moja pompa dmucha jak trzeba (sprawdzając na "krótko"), a mimo to często się zdarza, że się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pre_pl:

Oki jak na razie nie ma kiedy tego zrobić więc w sobotę się dopiero tym będę zajmować. Jak posprawdzam to zaraz dam znać :) Wielkie dzięki za pomoc :)

Ze mnie czasami trzeba tak wyciągać :evil:

mateogda:

:) i jak więcej pali ?? jak się nie włącza ta pompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateogda:

:) i jak więcej pali ?? jak się nie włącza ta pompa??

Niesądze! Nawet jak się włączy to pracuje tylko dwie, trzy minuty i się wyłącza. Przeważnie niezdąże wyjechać z podwórka, więc chyba ciężko byłoby zobaczyć różnice w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...