Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Rozrząd - wymiana - co przy okazji ?


sepol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.

Nieubłaganie zbliża się termin wymiany paska rozrządu w moim BLB :(

Jeśli mogę Was prosić o informacje takie jak :

1. Podajcie orientacyjny w/g Was koszt takiej "operacji"

2. Co jeszcze koniecznie (niewielkim kosztem - remontuję mieszkanie :) ) wymienić/poprawić przy tej wątpliwej okazji ?

3. Na co szczególnie zwrócić uwagę wymieniając pasek rozrządu/napinacze/rolki itp. ?

4. Czy charakterystyczny szum/hałas z silnika 2.0 TDI BLB można usunąć lub zniwelować przy wymianie rozrządu i jaki to koszt/nakład pracy ?

To by było tyle.

Przepraszam, jeśli kogoś obraziłem/uraziłem :wink4: lub jeśli odpowiedzi na moje pytania istnieją już na forum ale szukałem (może za słabo) i nie znalazłem.

Zresztą powtórzyć nie zaszkodzi a i dobra rada cenioną będzie :wink4:. W końcu po co jest to forum jeśli wszystko już zostało powiedziane ? :wink4:

Żarty na bok.

Proszę o konkretne info w mojej sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje poczytać o problemach jakie się zdarzają w BLB. Tematy podwieszone u góry. Przy wymianie rozrządu wymień pompę( wody ), możesz też zajrzeć do sprzęgiełka klimy ale to zależy od przebiegu jaki masz i od tego czy coś już słychać w nim.Są tam małe klocki gumowe które się wycierają.Przy wymianie rozrządu dobrze jest zdjąć miskę olejową i sprawdzić lub wymienić napęd pompy i zabierak pompy, to uchroni Cię od poważnych kosztów jak już nie będziesz miał ciśnienia oleju w silniku. Przeczytaj wątek o wywaleniu wałków wyrównoważających i napędzie pompy olejowej i jak się na to zdecydujesz to właśnie masz okazje to zrobić.Wybór opcji należy do Ciebie. Pasek od alternatora i klimy również wymień.Cen nie znam bo mieszkam poza granicami kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...