Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Mrugająca kontrolka świec żarowych i błąd 00741


peter0711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Czasami w Audi podczas jazdy mruga mi kontrolka od świec żarowych i auto wpada w błąd 741. Poszukałem trochę w internecie i myślałem że przyczyną jest czujnik stopu (ten przy pedale hamulca). Kupiłem nowy i okazało się że to nie to. Dalej w VAG'u w grupie 006 świeci 1 1 0 po wciśnięciu pedału hamulca 1 1 1. Światła stopu świecą się wszystko normalnie. Zauważyłem że dzieje się tak po dłuższym nieużywaniu hamulca i gdy zacznie mrugać wystarczy nacisnąć pedał hamulca i przestaje.

Czy przyczyną tego może być wymiana ECU ponieważ padł mi czujnik ciśnienia atmosferycznego i mechanik wymienił ECU i poprzednie miało na końcu w oznaczeniu GM a teraz jest wsadzony komputer z oznaczeniem GG. Na poprzednim komputerze pamiętam że w grupie 006 wszystko było dobrze normalnie wyświetlało 0 0 0 a po wciśnięciu pedała hamulca 0 1 1.

Co zrobić żeby to przestało wpadać w ten błąd ?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle wyregulowany czujnik przy pedale hamulca.. lub styki kostki nie lacza za kazdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedaly cale byly ruszane razem z servem i pewnie przebab y bylo calos dobrze na nowo ustawic, niby cos w vagu sie sprawdza ten czujnik wie ktos jak?? i jakie poprawne wartosci powinny byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też mruga po wymianie pedałow z automatu na manual, co za tym idzie aby nie uszkodzić czujnika wykręciłem go, ostatnio na trasie przestała mi mrugać ta kontrolka ale do naiśnięcia czujnika, u siebie muszę go na spokojnie wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyregolowac, a wie ktos jak powinien byc bo u mnie pedal hamulca dwa przyciski wciska i jak one powinny byc ustawione? aha i werwo tez mialem wyciagniete i ta srube nie wiem tez jak ustawic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...