Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nieprawidłowe ciśnienie atmosferyczne :/


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mam poważne problemy z mocą w aucie. Skaczą obroty na 3 i 4 biegu, przy czym auto wpada w wibracje. Są to standardowe objawy uszkodzenia konwertera w automacie, jednak mój jest po remoncie i dodatkowo ostatnio go sprawdzałem i nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Stwierdzili za to, że komputer pokazuje błędy przegrzewania się skrzyni oraz problemy z kolektorem i intercoolerem. Do tego gdy wcisnę gaz do dechy auto ogólnie ma mało mocy, a jak zacznie przyspieszać, to łapie co chwilę zadyszkę (spada moc i obroty np. na sekundę, po czym rosną i znowu przyspiesza...).

Po podpięciu do VAGa okazało się, że ciśnienie atmosferyczne jest na poziomie 690, a powinno być takie jak na zewnątrz, czyli około 1000. Mechanik stwierdził, że może być uszkodzony czujnik i przez to cału układ jest źle sterowany, co mogłoby te wszystkie błędy i problemy powodować.

Szukałem u nas na forum informacji, ale niestety nic nie znalazłem. Na googlach trafiłem na ciekawy wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47887 .

Co o tym sądzicie? Czy ktokolwiek na forum miał takie problemy z ciśnieniem atmosferycznym?

[br]Dopisany: 22 Luty 2011, 09:34_________________________________________________halooo

[br]Dopisany: 22 Luty 2011, 21:11_________________________________________________Nikt nie zna problemu?[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 18:45_________________________________________________Podbijam

[mod]Nie wiem co ma znaczyć jakieś podbijanie jeśli nikt nie wie to co ktoś ma Ci wyczarować problem!?. Proszę nie robić takich rzeczy kolejne takie zagranie i wątek wyląduje w koszu.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja miałem problem z czujnikiem ciśnienia atmosferycznego - proponuję Ci rozebrać ecu - tam jest czujnik Motoroli. Ponoć do kupienia za ok 70zł - próbuj znaleźć całego kompa z tym czujnikiem, bo raczej nie wierzę, że to co innego;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Moderatorze, jak widać moje podbicie pomogło, gdyż ktoś zauważył ten wątek. Myślę, że próba utrzymania porządku na siłę w porównaniu do problemu użytkownika, który zmaga się z nim od dłuższego czasu, jest jednak mniejszej wagi. Pozdrawiam.

DeeJay, dzięki za odpowiedź, wymieniałeś sam czujnik, czy cały komputer? Jakie miałeś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...