Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Nierowna praca silnika czasami dobrze czasami zle


simpleboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki przykry problem z nierowna praca silnika tak jakby nie chodzil na jednym tłoku jak jade i tak mocniej przycisne to wszystko wraca do normy a pózniej za jakies 15 km znowy szarpie wymienialem swiece(ngk) przewody(bremi) nowe wtryski gazu (valtek na stagu300) i nic bylem u gazownika wgral nowa mape gazu kazał powymieniac swiece przewody i nic juz nie mam pomysłu co to moze byc moze woda sie dostała ze zbiornika jakims cudem ale to raczej mało prawdopodobne ze 2 lata jezdze na gazie i woda zbierala sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli, że jakby nie chodził równo na 1 cylindrze ? Przyczyn może być wiele. Wywala jakieś błędy na vagu ? Dzieje się tak na zimnym i ciepłym silniku ? trzeba posprawdzać sondy, podciśnienia, odmy, ezektor, cewkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na poczatek który to cylider nie domaga i wtedy dopiero bierz sie za sprawdzanie kompresji na tym cylindrze oraz połaczeń elektrycznych przydałoby sie sprawdzic jak nie pali czy sterownik LPG widzi czasy wtrysku na wszystkich cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u gazownika i widzi na wszystkich wtryskach czasy nie wymieniałem jeszcze filtru gazu moze to to albo ten od fazy lotnej samochód na benzynie chodzi super tylko na lpg lipa i to jak wale dlugie trasy to jak mu dam w palnik to jakis czas jest ok a pozniej znowu szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego sprawdź dokładnie odme czy nie jest pęknięta. nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to jest przyczyna takiego szarpania.

Na pb jest to nie odczuwalne tak jak na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj dziury w całym tylko zrób to, regeneracja wtryskiwaczy ( wszystkich) do tego kalibaracja wtrysków + wymiana filtrów i ponowna regulacja. Bez tego mozesz wymienic pół samochodu i dalej bedzie k...pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej vaga podpiąć i zobaczyć co go moze boleć.

Najpierw trzeba by zdiagnozować który cylinder nie domaga. Jak już będzie wiadomo to można spróbować dodmienić świece, przewody, cewkę i zobaczyć czy sie coś zmienia. Może wtryskiwacz benzynowy popuszcza pb, u mnie tak było i zalewało na jeden cylinder.[br]Dopisany: 01 Marzec 2011, 16:25_________________________________________________Zobacz co sie będzie działo jak po przełączeniu na LPG wyjmiesz bezpiecznik od pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze wymienialem dokladnie pól roku temu to juz by padły? nie wiem w piatek jade do magika od gazu moze on cos poradzi dzieki za podpowiedzi

To ile miałes najechane skoro miały już dość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem na nich jakies 10000km bylem u gazownika i jakies tam uszczelniacze przepuszczaly i wymienilem te tloczki sprezynki ten zestaw naprawczy zostal tylko stary filtr fazy lotnej ktory byl wymieniany rok po zalozeniu instalacji mam umowiona wizyte w radomiu u gazownika podobno dobrego (polecanego) i napisze co bylo w tym temacie[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 20:50_________________________________________________bylem u tego machera wykalibrowal listwy i cuda nadal sie dzieja raz pracuje dobrze a raz zle podłaczalem kompa i nic nie widzi zadnych bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak bedzie sie źle działo to pokoleji wyłaczaj wtryskiwacze LPG az przestanie, jak znajdziesz to szukaj ustarki w tym cylindrze( połaczenia elektryczne miedzy wiązką ori a LPG, szczelnosc przewodów od wtrysków do wkretek, zamień miejscami wtryski i zobacz czy problem bedzie wciąz na tym samym czy na innym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k..wa juz nie mam czasu zeby samemu grzebac sie oddalem dzisiaj do gazownika w czwartek ma byc zrobiony[br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 20:52_________________________________________________witam dopiero dzisiaj uporalem sie z problemem wiec odpisuje gazownik wymienil czujnik temp cieczy wymienil tłoczki w wtryskach valtek zkalibrowal i wpial sie w kolektor ssacy z podcisnieniem i jak reka odjal chodzi bajecznie dziekuje z a rady i pozdrawiam wszystkich audi maniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...