Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Silnik 2.7 V6 TDI jak chipować ?


Raffaello_78

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak, może 1800 to jeszcze jest ciut niżej ale od 2000 to już cały czas jest prawie równo

własnie się zastanawiałem czy po chipie ta krzywa momentu tylko się podniesie bo będzie większy moment czy da się też ją przesunąć w lewo czyli żeby uzyskać dobry moment przy jeszcze mniejszych obrotach?!?

ale i tak się chyba skuszę to zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie do konca nie rozumiecie :) jezdzilem V6 benzyna i reakcja na gaz była lepsza niz w TDI, bezposrednia i natychmiastowa, w TDi zreszta jak w każdym samochodzie z turbo jest delikatny lag (zaleznie od samochodu i turba :evil: ) a dopiero potem wciska w fotel, chyba ze masz 2,5 - 3tysiace obrotow ale to dla diesla nie jest dół a prawie gora :) ) i pewnie o to chodziło :) choc i ja moge sie mylic hehe

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po chipie ta krzywa momentu tylko się podniesie bo będzie większy moment czy da się też ją przesunąć w lewo

to nie jest zbyt zdrowe dla sprzęgła...

duze felgi też :) ale rozumiem że to się da tak przesunąc jak mówię ? mimo zdrowotności sprzęgła :)[br]Dopisany: 10 Marzec 2011, 12:24_________________________________________________

chyba sie do konca nie rozumiecie :) jezdzilem V6 benzyna i reakcja na gaz była lepsza niz w TDI, bezposrednia i natychmiastowa, w TDi zreszta jak w każdym samochodzie z turbo jest delikatny lag (zaleznie od samochodu i turba :evil: ) a dopiero potem wciska w fotel, chyba ze masz 2,5 - 3tysiace obrotow ale to dla diesla nie jest dół a prawie gora :) ) i pewnie o to chodziło :) choc i ja moge sie mylic hehe

greets

quadysz właśnie przez całego tego posta próbowałem to właśnie tak opisać ale jak widać nie udało mi się :)

dobrze to opisałeś

nie chodziło mi o to że wolnossący jest szybszy czy nie ale odczuwalnie benz ciągnie natychmiast i przy ostrym ruszaniu masz wrażenie że kopie a w dieselu trzeba czekać

chyba w 2.7 benz biturbo próbowali wyeliminować tą "dziurę" ale nigdy nie jeżdziłem z tym silnikiem tylko słyszałem że jest szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...