Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Tarcie tarczy o mocowanie zacisku - Co zrobic!!!!????


dreamburn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Po wymianie wahaczy w moim klekocie za uwazyłem dziwne piszczenie i tarcie w prawym kole dodam ze w lewym jest wszystko ok.po sciagnieciu koła okazało sie ze tarcza trze o mocowanie docisku , nie o docisk!, wyglada to tak jakby sie piasta wysuneła na zewnatrz!!!Myślałem ze to brud i rdza , wyczysciłem i przez chwile było oki, ale i tak zastanawiało mnie to ze odstep tarczy od wewnatrz jest wiekszy niz z zewnatrz, patrzałem na druga strone i tam jest po równo!!!Czy któś miał juz taki przypadek??czy jest mozliwe wysuniecie sie piasty z łozyska lub zwrotnicy??Dodam ze przy wymianie wahaczy nic nie robiłem z chamulcami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moze foto ?

duzo by to wyjasniło w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany!!!.Okazało sie ze łozysko sie wysuneło o 4mm na zewnatrz ,albo ktoś je zle wprasował bo było widac ze dopiero co było wstawiane jeszcze sruba nawet nie zdazyła zardzewiec!!! przy okazji i demontazu okazało sie ze przegłub razem z łozyskiem poszedł równiez do przodu i wytarł całe zabezpieczenie do którego dociska sie łozysko po wprasowaniu,chodzi o strone wewnetrzna no i trza było kupic nowa zwrotnice!!!Takiej samej zwrotnicy nie dostałem tzn o tych samych numerach, u mnie było o numerach 8 DO 407 258 AQ - Te ostatnie litery swiadcza niby o rodzaju ,jedni mówia ze o roczniku, zakup nowej zwrotnicy w IC jest niemozliwy w IP równiez w salonie chca 1200zł!!! ale kupiłem uzywke za 150zł z piasta i łozyskiem,ale dla pewnosci wprasowałem nowe ruvila za 140zł z tym ze ta nowa zwrotnica miała taki sam numer ale nie miała AQ tylko S !!! Po oględzinach obu zwrotnic ,pomiezyłem suwmiarką i wszystko sie zgadzało.Wprasowałem łożysko i piaste, poskrecalem i jak narazie koło nie odpadło.Zastanawia mnie jedno czy jest to mozliwe że mogło sie wysunać na zewnatrz łozysko??Dodam jeszcze że zwrotnice do Audi wystepowały w dwóch wydaniach tzn z dwóma rodzajami łozysk i tylko tym sie rózniły od siebie.W moim AFN jest srednica łozyska ok75mm i trzeba uwazac przy wprasowaniu bo jest dwu stopniowe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...