Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 TDI] Czyszczenie turbiny.


boro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu moje auto łapie notlauf. Diagnosta ustalił, że przyczyną jest przeładowanie turbiny. Sama turbina jest sprawna, wymaga jednak przeczyszczenia, podobnie jak przepływomierz.

Stąd też moje pytanie: gdzie w okolicach Wrocławia lub samym Wrocławiu można to dobrze zrobić?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie z firmami Dynosoft albo Turbo-RKF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pojecie troszke o mechanice i dobre klucze to możesz sam to zrobić. :good:

Są dokładne opisy wraz ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób logi najpiew zanim zaczniesz rozkręcać może być również N75 popatrz na zloty gdzie masz najbliżej zagadaj napewno ktoś ma VAGA i podepnie ci autko i sprawdzi za piwko lub dwa. Mechanicy nic tylko wy wymieniali i rozkręcali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pojecie troszke o mechanice i dobre klucze to możesz sam to zrobić. :good:

Są dokładne opisy wraz ze zdjęciami.

Można zaryzykować, ale np. w przypadku mojego autka bez podnośnika nie dałoby rady wyjąć turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też miałem problem z mocą i bujałem się po Wrocławskich mechanikach prawie 3 lata, łącznie z ASO dokładnie Wojtanowicz (nie polecam) wydałem kupę kasy i nic. W końcu trafiłem do JETRONIC na Opolskiej. Cenią się bo pierwsza diagnostyka kosztowała wtedy 250 zł ale sprawdzają wszystko, a jak to pierdoła jakaś to od razu zrobią (u mnie min. pęknięty jeden z przewodów powietrza). U mnie wyszło, że komp padł, zrobili i jest ok. Polecam bo znają się na rzeczy i mają naprawdę dobry sprzęt. Nie wiem czy nie warto do nich jechać i zrobić niż jeździć od jednego do drugiego i się tylko wkur......, i niepotrzebnie wydawać kasę, bo przyczyn może być naprawdę bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co wydawac 250 zl na takie duperele :) kupujesz kabelek za 40 zl robisz logi wklejasz do a4kowych naszych kolegow a powiedza Ci wszystko i jedziesz z konkretna sprawa do konkretnego czlowieka wychodzi 80 % mniej kosztów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie tak zrobiłem i też nic z tego nie wyszło, dlatego bujałem się z tym tak długo. Nie od razu pobiegłem i wydałem kasę. Mówię co ja zrobiłem i jestem zadowolony. A kolega pytał przecież o mechanika we wrocku, więc mu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że u mnie moc jest cały czas. Auto ładnie się wkręca, choć bez rewelacji. Wydaje mi się, że kiedyś było lepiej, ale w końcu zrobiłem nim juz 100 tys. więc parę koników mogło paść:)

Problem jest w notaluf-ie, który pojawia się co jakiś czas. Niedawno przejechał się ze mną jeden mechanik z komputerem. Odczytał kilka wartości i stwierdził, że turbinę trzeba wyczyścić. Notlauf pojawia mi się co jakiś czas, ale to dość niebezpieczne, bo zdarza się czasem przy wyprzedzaniu. Dlatego postanowiłem to w końcu zrobić. Tylko nie wiem, czy warsztat, do którego chcę pojechać rzeczywiście jest godny zaufania? Przypomnę Turbo-RKF ul. Robotnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...