Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Uruchomienie silnika - tylko na holu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Może ktoś będzie w stanie pomóc rozwiązać problem z moim autkiem 1.6 ADP z instalacją 24 BRC.

Pewnego mroźnego dnia nie odpalił, więc zaholowałem go do garażu i zacząłem sprawdzać co może mu dolegać.

Jest iskra i paliwo ale nie zapala, wymienię poniżej co było sprawdzone:

- bezpieczniki

- przekaźnik pompy paliwa,

- przekaźnik odciążający X kontaktu

- wymontowany kolektor paliwa wraz z wtryskami - kształt rozpylanego paliwa był OK

- pomiar rezystancji cewki zapłonowej (dioda na zaciskach 1, 15 migała)

- moduł wzmocnienia (dioda na pinach wtyczki migała, napiecie OK)

- pomiar czujnika położenia wału (460 ohmów a powinno być w zakresie 480 - 1000 ohmów ale myślę że to za mała odchyłka, nie ma przebicia między pinami, czujnik został wyczyszczony)

- wymiana kopułki rozdzielacza, palca rozdzielacza oraz czujnika Halla (wszystko nowe Bosch)

- wzrokowa ocena elektroniki immobilizera oraz sterownika silnika

- próba rozruchu na zapasowym kluczyku (kontrolka immo - logowanie kluczyka OK)

- pasek rozrządu nie przeskoczył - wszystkie znaki się zgadzają

- podmiana czujnika temperatury płynu chłodzącego który mi został z niepotrzebnej wymiany

- brak błędów na VAGu

pozostało sprawdzić czy na holu zapali i okazało się że TAK, niestety przy gwałtowniejszym dodaniu gazu silnik się dławił lub gasł (było kilka prób odpalania na holu)

zdjęcie wtyczki z przepływomierza nie dawało żadnej zmiany lecz myślę, że nawet z odpiętym przepływomierzem powinien mi zapalić z rozrusznika (proszę o odpowiedź może ktoś z silnikiem ADP może wypiąć wtyczkę i sprawdzić czy odpali) ???

Po zgaśnięciu nie jest możliwe wystartowanie z rozrusznika nawet jak silnik jest gorący !!!

Czy instalacja gazowa może mieć wpływ na takie objawy?

Dzisiaj jeszcze spróbuję odpiąć potencjometr od przepustnicy i uruchomić silnik.

Proszę o sugestie i pozdrawiam forumowiczów.

Odpięcie potencjometru przepustnicy a także czujnika stukowego oraz sondy lambda nic nie dało nie odpalił.

Opublikowano

A jeżeli masz kanał odkręć rurę wydechową , trzeba wszystkiego próbować. Może któryś z tłumików jest niedrożny. Już kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jak auta wełnę czy watę szklaną (coś w tym rodzaju) wypluwają z tłumika.

Opublikowano
  • Autor

Problem został rozwiązany, po przełożeniu cewki z auta kolegi odpalił z rozrusznika ! Cewka Beru 295zł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.