Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka temperatura silnika 1.8 20V ARG


bigosj

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest prawidłowa temeratura silnika (od ilu do ilu stopni). Po jakiej temperaturze powinien załączać się wiatrak na drugi bieg ( u mnie na pierwszym chodzi cały czas czy to sprzęgło wiskotyczne).Czy ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym ma znaczenie ( jak mniej niż minimum to wyższa temp. - komputer nie sygnalizuje za mało płynu, a jest go centymetr mniej od minimum). Problem polega na tym że temp. dochodzi powyżej 100 i często się utrzymuje w tej pozycji. Wiatrak załącza się przed 110. Zainstalowałem gaz sekwencyjny 4 generacji chodzi bardzo dobrze, ale jestem teraz bardzo wyczulany na wszystkie wskazania ( na benzynie nie pamientam jak zachowywała się temp. silnika ).

Proszę o wyjaśnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik może troszkę fiksować - spr. na klimatoniku poz. 51 oraz dodatkowo na VAGu ile pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na VAG i trochę się narobiło. Jak chcieliśmy żeby pokazał wrtości wskaźników połowiczne to wskażnik temp. silnika i paliwa zawyżał o 25%, obrotomierz miał wskazać 4 tyś. a wskazał 3 tyś , prętkościomierz i temp. oleju w normie. Co to może być. Odesłano mnie do elektronika, ale w tym tygodniu nie może mnie przyjąć. Może znacie fachowca od elektroniki w Warszawie ( A4 1.8 20V ARG po lifcie 1999).

[ Dodano: 2006-09-10, 08:19 ]

Stwierdzono popsute zegary (podobno w tej szafie to częsta usterka). Dokładnie to nie zegary tylko procesor odpowiadający za wskazania na zegarach. Naprawa u magika 600 zł. Czy po naprawie usterka nie będzie się powtarzała, to chyba dość skomplikowana naprawa. Przyczyną tej usterki mogło być powolne i w długim czasie rozładowywanie baterii. Znających temat proszę o wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...