Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana oleju w ASB bez wymiany filtra?


pysio30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym wymienic w moim autku olej w ASB - nie mam pojecia czy kiedykolwiek byl wymieniany a auto ma juz 180 tys km przejechane.

Odezwalem sie z tym zapytaniem do 2 firm na slasku zajmujacymi sie ASB i teraz mam takie odpowiedzi :

1.warsztat: Wymiana oleju dynamiczna (potrzebne 8litrow oleju + filter oleju ) z przeplukaniem skrzyni jako ze nie wiadomo czy olej byl kiedys wymieniany - koszt 500 zl.

2.warsztat: Wymiana samego oleju , cytuje " filter wymienia sie tylko podczas naprawy skrzyni " koszt 250 zl.

Co o tym myslicie? - Warsztat 2 twierdzi ze nie wymienia sie filtra a ja slyszalem ze trzeba wymienic - zadalem mu pytanie dlaczego uwaza ze sie nie wymienia - brak odpowiedzi.

Z drugiej strony warsztat 1 moze sobie usluge policzyc a niekoniecznie to zrobic , przeciez mu nie udowodnie ze filter wymienil :kox: ktora opcje wybrac? dodam ze obydwa warsztaty reklamuja sie jako wyspecjalizowani fochowcy od ASB.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecam kupić olej i filtr na alledrogo i podjechać do mechanika aby to wymienił. 700 zł to trochę grubo... ja w automacie zamknąłem się z olejem , filtrem i uszczelką w 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak kiedys pan Henio mi w Fordzie mondeo wymienial olej to po miesiacu auto oddalem na schrott.

Pan Henio probowal wyjac usczelke a ze nie bylo tam dojscia bo by musial caly uklad klimatyzacji wymonowac to tak to zostawil , olej wyciekl ( czego niestety niezauwazylem) i po skrzyni - wole juz jednak dolozyc i jezdzic dluzej. Ale 700 nie dam to juz wole ten warsztat w Bielsku za 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać pierwszy a warsztat drugi omijać szerokim łukiem. Polecam http://www.asbpalka.eu/oferta.html

no niekoniecznie, pytanie jaka to skrzynia tip, czy multi ,wiem ,że w tipie (taką mam) wymienia się z filtrem oliwkę,a w multi wymieniać można samą oliwkę jeśli skrzynia nie jest naprawiana tylko wymieniany sam olej-takie zalecenie warsztatu ,który się specjalizuje w asb

http://www.miplo.pl/point.php?p=pj4xi0a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie konieczności w multi jest tez filtr zewnętrzny:D na wezach olejowych;) filtr wewnetrzny w multi wymienia sie jedynie podczas remontu skrzyni, zreszta wystarczy wpisac szukaj w wyszukiwarce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym wymienic w moim autku olej w ASB - nie mam pojecia czy kiedykolwiek byl wymieniany a auto ma juz 180 tys km przejechane.

Odezwalem sie z tym zapytaniem do 2 firm na slasku zajmujacymi sie ASB i teraz mam takie odpowiedzi :

1.warsztat: Wymiana oleju dynamiczna (potrzebne 8litrow oleju + filter oleju ) z przeplukaniem skrzyni jako ze nie wiadomo czy olej byl kiedys wymieniany - koszt 500 zl.

2.warsztat: Wymiana samego oleju , cytuje " filter wymienia sie tylko podczas naprawy skrzyni " koszt 250 zl.

Co o tym myslicie? - Warsztat 2 twierdzi ze nie wymienia sie filtra a ja slyszalem ze trzeba wymienic - zadalem mu pytanie dlaczego uwaza ze sie nie wymienia - brak odpowiedzi.

Z drugiej strony warsztat 1 moze sobie usluge policzyc a niekoniecznie to zrobic , przeciez mu nie udowodnie ze filter wymienil :kox: ktora opcje wybrac? dodam ze obydwa warsztaty reklamuja sie jako wyspecjalizowani fochowcy od ASB.

Pozdrawiam.

Chodzi o skrzynię zamontowaną w aucie które masz w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...