Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] kontrolka oleju-wazne!


szczepanov

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowy watek ale to dlatego ze ta sytuacja jest jakas dziwna i teraz mam dosc obszerne wiadomosci dotyczace problemu.Zaczne od tego ze gdy silnik nagrzeje sie do 90 stopni zapala sie kontrolka cisnienia oleju.Teraz jak to sie dzieje.Silnik 90 stopni jest ok zwalniem do 30km\h badz ruszam ze swiatel,niski bieg wolno wchodze na obroty..pisk i kontrolka sie zapala,przekrocze 2000 obrotow gasnie.Bylem dzis w warsztacie zmierzyli mi cisnienie wszystko ok mechanik dziwil sie dlaczego zalewam ten silnik polsyntetykiem.Bieg jalowy 0,9 bara jak mial 3000 to 7 barow.Podlaczylismy go pod kompa na rozgrzanym silniku.Diagnoza silnika nie pokazala zadnych bledow(procz za bofgatej mieszanki,podobno sonda lambda ale wymienialem nie dawno,wiecie co to moze byc?).Nastepnie diagnozowal nie bezposrednio silnik tylko przez kontrolki.I wtedy pokazywal zbyt niskie cisnienie na biegu jalowym.Gdy podnosilismy obroty do 2000 pokazywal ze cisnienie w normie.Czujnik wymienialem!Pomozcie mi,kto ma jakies pomysly.Mnie juz nic nie przychodzi do glowy!ps.Teza panewek tez padla-nie kopci i dobre cisnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki problem ale zmieniłem olej na pełnysentetik izmieniłem uszczelnienie pompy oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z informacji od mechanika to na biegu jałowym silniki ADR 1,8 powinny mieć od 1,2 bara do 3,5 max a przy 3000 obrotów od 5,5 do 7 barów ja miałem podobny problem z ta tylko różnicą ze u mnie ciśnienie oleju jak zmierzyłem było ok i wymieniłem tylko czujnik a co u ciebie może być spróbuj wymienić tą uszczelkę pompy oleju jak sugeruje szczepanov ale wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...