Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bład 01562 wymiana zamka drzwi czyszczenie mikrostyku demontaz tylnej tapicerki


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana zamka drzwi tylnych w B6


POMOCNE TEMATY :


:arrow2: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150927-czyszczenie-mikrostyku-w-zamkach-drzwi/#entry2167991



:arrow2:http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=60780


Zabieralem sie do tego ponad rok czasu i metoda prob i szukania doszedlem ze cos nie teges w zamku :disgust: Po podlaczeniu VAGA zawsze mnie nurtowal blad 01562 . Brak bylo oswietlenia lampek w tapicerce i zamek nie odryglowywal sie . Okazalo sie ,ze gdzies dostawala sie wilgoc i zawilgotniala plytka w okolicach wtyki 8 pinowej w zamku .

Błedy w poszczególnych drzwiach w MODULE KOMFORTU 46

1559 - Drzwi kierowcy
1560 - Drzwi pasażera
1561 - Tylne drzwi lewe
1562 - Tylne drzwi prawe


Oczywiście błędy nie muszą wynikać z samego uszkodzenia mikrostyków, ale także ze złego działania mechanizmu wewnątrz modułu elektronicznego(wytarte tryby, uszkodzony silniczek itp.) lub ze złego działania części mechanicznej modułu zamka.



klamka.png

Co bedziemy potrzebowac :


- nieszczesny zamek 8E0 839 016 C uzywka 50 Pln :) AS0 cena kosmos :kwasny: 650 PLN
- zatrzask tapicerki jak strzeli :wink4:
- srubokret krzyzak
- torx 30
- VAG COM
- raczki trzynastolatka :kox:

img6111d.jpg

Na poczatek zdejmujemy tapicerke drzwi aby dostac sie do zamka :) Odciagamy listwe ozdobna z zaczepow i odkrecamy trzy srubki krzyzakiem

img6115.jpgimg6116.jpg


Ci co maja korbki z tylu musza ja odrecic :wink4:

zamek6.png

1 - oslona drzwi
2 - listwa ozdobna
3 - sruby
4 - oslona
5 - korbka ( Ci ktorzy maja :tongue4: )
6 - sruba
7 - sruba rozpreazna
8- nakretka zatrzaskowa
9 - przelacznik podnosnika szyby ( Ci ktorzy maja :wink: )
10 , 11- sruby


zamek7.png zamek8.png zamek9.png

Odczepiamy cięgno elastyczne opancerzone oraz wypinamy wszystkie wtyki z silniczka :) Powinnismy sie jeszcze zabezpieczyc i kupic zatrzaski bo zawsze ktoras przy sciaganiu tapicerki strzeli :kwasny:

img6117.jpgimg6118k.jpg

Z boku drzwi odkrecamy dwie sruby mocujace zamek i wypinamy 8 pinowa wtyke oraz drazek od klamki :)

zamek4.png zamek1.png

2 - klamka drzwi
3 - drazek
4 - zatrzask plastikowy

Ten drazek dal mi w kosc :disgust: ciezko go bylo zdemontowac a pozniej zalozyc :cool1:zaznaczone ono jest w tym malym koleczku na rysunku po prawej stronie

img6119a.jpgimg6120.jpg


W zielonym kolku ktore zaznaczylem mialem zasniadziala plytke od wilgoci :kwasny:

Skladanie oczywiscie robimy w odwrotnej kolejnosci :) Po tym zabiegu podpinamy VAGA wchodzimy w MODUL KOMFORTU 46 i kasujemy blad :kox:

Powodzenia w wymianie :wink4:




  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam ten sam problem...

atje w tym miejscu...odkrecam te dwie sruby

http://img543.imageshack.us/i/img6119a.jpg

i ni emoge wyciagnac zamka na zewnatrz...czy chodzi o to, ze trzyma go ten drazek (linka) od otwierania drzwi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam ten sam problem...

atje w tym miejscu...odkrecam te dwie sruby

http://img543.imageshack.us/i/img6119a.jpg

i ni emoge wyciagnac zamka na zewnatrz...czy chodzi o to, ze trzyma go ten drazek (linka) od otwierania drzwi :mysli:

Zgadza sie odkrecasz te dwie sruby i odbezpieczyc ta dzwigienke w plastiku zabezpieczajacym od zamka. Jest to troche kloptliwe bo ciezko tam sie dostac :confused4: Wyciagniecie tego wymaga raczek trzynastolatka :wink4:

zamek1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do posta. Po obejżeniu fotostory uznałem ,że dam radę i sam wymienię. A u mnie problem inny (krańcówka padła) ale rozwiązanie to samo wymiana zamka.Nabyłem super zameczek i zabrałem się do roboty.Niestety zmarnowałem tylko cały zapas spinek i poddałem się.Powiedzcie może u Was jest inaczej ale u mnie nad zamkiem jest jeszcze prowadnica szyby i odkręcenie zamka nic nie dało ponieważ zamek był ,,luźny" ale i tak nie dało się go wydobyć ponieważ blokuje go ta nieszczęsna prowadnica.Powiedzcie jak poradziliście sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dzwigienka odpięta.

To juz tam nic nie trzyma :wink4: spruboj teraz wszystko dac w dol (dosc mocno ) . Wiem , ze ciezko idzie ale postaraj sie ciagnac troszke po skosie do blachy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz schemat z ETKI :mysli: bo u mnie nie ma takiej czesci 8E0839016 jest literka C

Wszystko sie zgadza moj blad dzieki wyder za sprostowanie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma za co :)

Wymieniales u siebie :?: U mnie akurat po sprawdzenia wszystkich kabli od slupka srodkowego do zamka pozostal wlasnie zamek i go wymienilem :)

Teraz jest wszystko OK :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pierwsze przewody w gumie łączącej drzwi i przedni słupek dla pewności :wink4:

Troszkę poszedłem na łatwiznę z zamkiem bo powinno sie rozebrać tez ramkę z szyba :wink4: ...ale dałem rady tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki OK, ja mam przypadłość taką że jak otwieram drzwi to mi podświetlenie nóg, boku drzwi nie działa i na fisie nie ma info o otwartych drzwiach, natomiast jak zostawię otwarte drzwi i przycisnę przycisk blokady drzwi (ten do kierowcy) albo zamknę alarmem go to już info sie wyświetla oraz podświetlenie działa na 100% zamki ;] [br]Dopisany: 08 Maj 2011, 11:35_________________________________________________Jeszcze mam pytanie czy zamki z B7 podejdą do B6????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnnien pasowac :) chociaz roznia sie budowa i na pewno cos udoskonalili , sprawdzilem otwory i sie zgadzaja

Zwrocic uwage nalezy na koncowki gniazd bo sa 8 Pinowe i 10 Pinowe :)

img6200f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak ze na przód mają wtyczki 10pinów (9 aktywnych) a na tył tylko 8 (7 aktywnych)?

Musze sprawdzic :) moze sa roznice w instalacji miedzy elektrycznymi szybami a korbkami :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się odłubałem w tych drzwiach, coprawda z przodu ale jednak. Jeśli chodzi o dźwigienkę to ja odpiąłem ją przy zamku a nie przy klamce, było zdecydowanie łatwiej.

Inna rzecz to nie jestem do końca pewien czy dobrze złożyłem ten zamek i teraz oświetlenie już mi działa jak należy ale ciągle nie działa odryglowanie z przycisku po stronie kierowcy. normalnie centralny działa zamyka otwiera i tak dalej. ale po zaryglowaniu i zaraz potem odryglowaniu i tak te jedne drzwi pozostają zablokowane i działa tylko dwukrotne szarpnięcie za klamkę od środka. Przed przeczyszczeniem styków było tak samo ale przy okazji nie było oświetlenia. czy to moje majsterkowanie coś przestawiło w samym mechaniźmie czy też trzeba VAG-a zapiąć żeby wszystko wróciło do normy.

a druga sprawa, czy ktoś kupował zamienniki zamków? z tego co widziałem są dostępne i w nieco przystępniejszej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...