Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JUŻ NIE AUDI ALE DAJE RADE :D


ozi_wells

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przygodzie z AUDI A4 b5 1.8T przyszła pora na coś w dieslu, jako ze z zasady nie kupuje samochodów w Polsce wybrałem się na poszukiwania czegoś w podobnej cenie, względnie bez dużej dokładki pieniężnej, do Niemcowni. No i jest.... Trafił się jak slepej kurze ziarno :>.

SAMOCHÓD TO:

SEAT TOLEDO 1.9 TDI ASV 110KM 235Nm 2000r

Autko jak na Seata nie odbiega zbytnio od standardów jakie były w audi, wręcz przeciwnie jest lepiej wyposażony niż audi które miałem, a dodam ze nie było ono puste jak dzbanek... :wink4:. Dla porównania wstawiam link do poprzedniego tematu :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=106325.0;highlight=moja+niunia

Wyposażenie:

- Skórka i sportowe fotele regulowane elektrycznie, z pamięcią i podgrzewane :decayed:

- Podłokietnik przód i tył

- Klimatronik

- elektryczne 4 szybki

- el. lusterka, podgrzewane, składane elektrycznie i z funkcją do cofania.

- czujnik deszczu

- halogenki

- spryski reflektorów

Reszta to raczej standard wiec nie ma się co rozpisywać.

Fele oryginalne z wersji FR seata leona 17``.

Co do modów i projektów to tak:

- przymierzam się do programu, jakiś delikatny na seryjne graty.

- zapewne sprzęgło po programie na jednomasowe.

- zawias w dół

- ciemne szybki

ZDJĘCIA:

dsc06395w.jpg

dsc06397y.jpg

dsc06398s.jpg

dsc06400u.jpg

dsc06406r.jpg

dsc06403.jpg

dsc06405b.jpg

dsc06407.jpg

ZAWIESZKA JUŻ NA GLEBIE -40mm

20110423027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna bryczka, ładny wypas, nich lata :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył jest identyczny jak w Leonie i wydaje mi sie że jest mniej miejsca, ale lepiej niech wypowie sie właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne autko, ale nie mów mi, że wnętrze nie odbiega od audi, bo w toledo wnętrze jest badziewne i plastikowe w porównaniu do audi... i wg. mnie nawet z przodu jest mniej miejsca niż w audi. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest mniejsze wiec i miejsca jest mniej ale jesli chodzi o tył to w b5 jest tak samo o ile nie gorzej. zresztą mam to gdzies i tak z tyłu nie jezdze, a co do plastików to wydaje mi sie ze nie dotykałes ich własnorecznie, deska jest dokładnie taka sama jak w audi a3 8L, wykonana z miękkich materiałów miłych w dotyku, a jakosc wykonania nie odbiega w najmniejszym stopniu od audi. mówimy tutaj oczywiscie o autach z porównywalnym wiekiem, czyli max b5 po lifcie, zresztą jezdziłem i jednym i jezdze drugim i jakos nie czuje obnizenia standardu, za to jak patrze na przykład na koszty zawieszenia do takiego toledo to w audi nie zrobiłbym nawet jednej strony z przodu za cene całego w tolku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję to cudo widzieć w realu i obczaić dokładnie.

Przesiadka jak najbardziej na plus (szkoda że nie Audy :decayed:) za co przemawia stan wizualny auta, zdziwiłem się że takie Toledo z tego roku miała tak bogatą opcję za co szacun :wink4:

Same części tak jak wspomniałeś takich wahaczy w porównaniu z B5 wynoszą dosłownie grosze :)

Niech Ci służy :)

Mi się podoba :wink4:

Ozi gdzieś ty te zdjęcia robił na jakimś wypiz*owie :decayed:

Nr rej OUT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cię zdziwię, bo dotykałem wiele miejsc w takim toledo, nawet jeździłem (1999r) i wg. mnie w b5 przed liftem (konkretnie 1995, albo nawet 1994r) jest sporo lepiej. ale każdy chwali swoje no i każdy też może mieć inne odczucia :wink4: a zawieszenie jest tańsze, ale gorsze, tylko, że dla zwykłego kierowcy nie robi to w zasadzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to smiga koledze? duza roznica pomiedzy 1.8T a tdi?

no kolego nie ma porównania 1.8T o wiele lepiej, ale i palił 2x tyle, ja jednak nie nazekam jakos tam sie ciągnie tragedii nie ma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyposazony,ale czy czasem przedni prawy błotnik i drzwi nie są i nieco innym odcieniu(fota nr 3)? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyposazony,ale czy czasem przedni prawy błotnik i drzwi nie są i nieco innym odcieniu(fota nr 3)? :mysli:

nie sa wydaje ci sie cale auto bylo miezone miernikiem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie robię zmianę w drugą stronę.

Obecnie mam już b5 1.8TQ 180 km 00r. i toledo tdi 90 km 99/00 r. które sprzedaję

Jeśli chodzi o materiały to przepaść, pomiędzy audi przed czy poliftowym. W toledo tylko górna część deski jest miękka w dotyku, reszta (u Ciebie te jasne elementy) to twardy plastik. Wykonanie konsoli środkowej, przełączniki robią dużo gorsze wrażenie niż w audi.

Jeśli chodzi o zawieszenie to koszt jest nieporównywalny ale prowadzenie w koleinach również. W tolku odczuwa się nawet małe koleiny, trzymanie się auta w zakrętach to porażka. Czuć niestabilność tyłu przy szybko pokonywanych zakrętach.

Poza tym w tolku jest bardzo mocne wspomaganie, które przy dużych prędkościach nie daje wyczucia.

W audi bez nie czuć wcale kolein, układ kierowniczy jest sztywny. O jeździe po zakrętach nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra umówmy sie seat jest to marka o klase albo o dwie nizsza od audi, nie mam zamiaru ich juz porównywac bo zaczyna mnie to tu wqr...c, kazdy jezdzi tym co ma i tym co mu pasuje, jak ktos ma jeszcze pisac na temat plastików w audi i seacie albo o prowadzeniu to lepiej niech zamilknie, przynajmniej w tym temacie, zwłaszcza jak ktos porównuje ośke do Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko, szczególnie w środku mi się podoba. Kolor jak dla mnie średni, ale najważniejsze żeby Tobie się podobał :wink4:.

Bezawaryjności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze forum jest do wyrażania subiektywnych opinii, po drugie pisząc powyższe napisałem moje odczucia w kontekście wcześniejszych porównań audi i seata.

Mam dobre porównanie, więc myślę że moja opinia może się komuś kiedyś na coś przydać, bo jakby nie było można pomyśleć ze ogólnie to bardzo podobne auta i przepłacanie za audi jest nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze forum jest do wyrażania subiektywnych opinii, po drugie pisząc powyższe napisałem moje odczucia w kontekście wcześniejszych porównań audi i seata.

Mam dobre porównanie, więc myślę że moja opinia może się komuś kiedyś na coś przydać, bo jakby nie było można pomyśleć ze ogólnie to bardzo podobne auta i przepłacanie za audi jest nieuzasadnione.

tylko ze ty masz audi w Q a seat jest w osce, a porównujesz prowadzenie sie obydwu.... Jaki w tym sens????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...