Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] [Avant] Liść w kanale wentylacji (?)


sandie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakichś 6 miesięcy obserwuję dziwne zachowanie auta :) Przy wysokich prędkościach rzędu >120-130 km/h i czasami przy ok. 90 km/h w kabinie słychać tak jakby 'szelest'/'terkotanie' liścia. Nie wiem jak i w jaki sposób do kanału mogłoby się coś dostać - auto jest zawsze garażowane i na podszybiu praktycznie nigdy nic mi się nie zbiera (przy okazji - nie mam "modów" w postaci dodatkowych osłon podszybia). Co ciekawe efekt 'szeleszczenia'/'terkotania' nie występuje przy niskich prędkościach (nigdy mi się nie zdarzył!).

ASO patrzyło mi na auto i nic nie wymyśliło :) W pon. jestem u nich na coroczne serwisowanie klimy i na pewno tym razem bardziej ich przycisnę o usunięcie tej irytującej przypadłości (niech nawet demontują te kanały w celu sprawdzenia). Nie znam konstrukcji Avanta, ale z charakterystyki użytkowania mojego auta wnoszę, że nie jest to liść ani inne żadne rzeczy które mogłyby się dostać do kanału (liść chyba by się już dawno skruszył?). Dodatkowo nie rozumiem dlaczego efekt miałby występować przy wyższych prędkościach a nie występować przy niższych. Pęd powietrza w kanałach wentylacyjnych jest chyba taki sam niezależnie od prędkości?

Acha - klimatyzację w aucie zawsze mam włączoną na Auto. Spróbuję zaobserwować jeszcze czy na 'Econ' bądź obiegu zamkniętym będę miał podobne 'efekty'. Problemów z klimą nigdy nie obserwowałem - nic nie śmierdzi, ładnie chłodzi, ładnie grzeje itd.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może 'szeleścić' i dlaczego tylko przy wyższych prędkościach? (dobiega to jakby od strony pasażera)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil filtr przeciwpylkowy czy tam czasem nic sie dostalo :) Zdejmij oslone wyciagnij go i sprawdz mozna cos tam siedzi w obudowie dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez fiiltr kabinowy liść nie powinien się przedostać :no:.

Chyba ,że ,np.autko krótko jeździło bez takowego filterka :gwizdanie:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...