Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Pęknięta szyba


welmprzem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Na zwykłym odcinku drogi (brak szczególnego oznakowania) trafia mnie w szybę kawałek asfaltu (widać na jezdni wiele takich odłamków) i zbija ją. Wiem, że ciężko jest uzyskać odszkodowanie za kamień, ale to jest luźny asfalt leżący wokół dziury. Jest szansa uzyskania odszkodowania od GDDKiA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz AC ?? Szansa jest ale to nie takie proste prawdopodobnie sprawa będzie bo oni napewno by się odwoływali co do Twojej predkości i wogóle najlepjiej jak cos takiego się stało zatrzymać wezwać milicjantów porobic zdjęcia i masz dowody i z dowodami ku chwale urzędników :evil:

Ja kiedyś na drodze krajowej nr 2 trasa siedlce - wawa rozwaliłem łosia i łoś jako jedyny pod ochroną że szansa był odzyskać kasę w sumie było o co walczyć bo rzeczoznawca zrobił mi kosztorys na prawie 20tys i po roku sobie odpuściłem. za mały pionek byłem mimo adwokata i wogóle. Także próbuj z szybą może inaczej podejda w sumie mniejszy koszt próbuj :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Na zwykłym odcinku drogi (brak szczególnego oznakowania) trafia mnie w szybę kawałek asfaltu (widać na jezdni wiele takich odłamków) i zbija ją. Wiem, że ciężko jest uzyskać odszkodowanie za kamień, ale to jest luźny asfalt leżący wokół dziury. Jest szansa uzyskania odszkodowania od GDDKiA?

poszukaj w necie bo są opisane takie przypadki. krok po kroku co jak robić i pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić krok po kroku już czytałem. Co do mojej prędkości to nie można mieć zastrzeżeń ponieważ jechałem około 90km\h (w sznurku za ciężarówką). Jedyne co to może za mała odległość samochodu poprzedzającego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma uniwersalnej metody. każdy przypadek jest inny. podstawa to zdjęcia, wezwanie policji i świadkowie.

Tylko teraz odpowiedz sobie na pytanie czy warto się szarpać za 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uszkodziłem sobie oponę w zeszłym roku na wiosnę w dziurze. wezwałem policję zrobiłem zdjęcie i miałem protokół zdarzenia kasę odzyskałem po 2 tygodniach :decayed: warunek jest jeden: policja notatka ze zdarzenia zdjęcia i co najważniejsze droga musi być ubezpieczona jak nie jest to nie masz szans na odzyskanie kasy. Ostatnio się dowiedziałem że drogi w Częstochowie nie są ubezpieczone :cool1: a tam dziura na dziurze :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...