Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wie ktoś coś o zmianach w akcyzie po 25 grudnia 2007 na sprowadzane auta ??


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem, że do 25 grudnia 2007 roku mają obowiązywać dotychczasowe zasady naliczania akcyzy na sprowadzane samochody. A wie ktoś jakie będą zasady naliczania akcyzy po 25 grudnia??

Chcę kupić sprowadzone auto, a nie zdążę już z załatwieniem formalności i dlatego nie wiem czy kupić to auto czy lepiej się wstrzymać.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o akcyzę tylko o formalności związane z Wydziałem Komunikacji - chodzi o to aby auto posiadało 2 dokumenty potwierdzające "tożsamość" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha myślałem że zmieni się sposób naliczania akcyzy i jej stawki i wtedy mogłoby się okazać że będę musiał jej zapłacić kilka tysięcy, ale dzięki za informacje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posrod calej masy innych papierow dokumentem stwierdzajacym tozsamosc autka byla chyba tylko umowa. Zastrzegam sobie oczywiscie prawo to pomylki wlasnie ze wzgledu na ilosc ilos papierow , slaba pamiec i dosc odlegly termin kupna :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprowadzone z Niemic powinno miec duzy brif i mały brif no i umowe lub fakture.Zmiant te polegaja na tym zeby nie przyprowadzac aut mocno uszkodzonych bo wtedy auto nie posiada kompletu dokumentow.Głownie chodzi o auta sprowadzane z Francji po duzych dzwonach,takie auto w Francji ma wydane zaswiadczenie o szkodzie całkowitej i po przyprowadzeniu auta zrobieniu go bylo rejestrowane w polsce.Teraz bedzie nie mozliwe zarejestrowaniu takiego auta.

Jeszcze przepisy maja sie zmienic (dokladnie nie wiem kiedy) na nasza korzysc oczywiscie mianowicie po przyprowadzeniu auta bedzie trzeba zrobic tylko:tlumaczenie,skarbowy,rejestracja.

Auto jezeli bedzie mialo wazny przeglad z np.niemiec nie robimy przegladu zerowego,nie placimy akcyzy,w skarbowce 2% wartosci placimy,i prawdopodobnie nie bedzie opłaty reciklingowej.

Mowił mi to znajomy ktory zajmuje sie takimi sprawami wiec jest w tym cos prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...