Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Przepływomierz- logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, przebadałem dziś oba samochody audi a4 awx i octavia z silnikiem agr.

w obu przypadkach przy logach statycznych (maf) przepływki dla audi pokazywało maf actual ok 450 mg/R gdzie normą jest 210-350mg/R a w octavi maf actual 485 mg/R gdzie norma jest 230-370mg/R.

testy wykonywane na postoju,bez gazu, temp cieczy chlodzacej 80 sstopni, co moze byc przyczyna ze w obu przypadkach przepływomierz podaje za dużo. czy moze warunki atmosferyczne bo na dworze mam mróz.

Opublikowano

przeplywke sprawdza sie na dynamicznych

na pocztek 011 - czy doladowanie jest ok

pozniej 008 - czy nie sa obciete dawki

i 003 - wskazania przeplywki

80C cieczy to jednak troche za malo

Opublikowano
  • Autor

http://www.dieselschrauber.de/Solldaten_4_Zylinder_PD.html

zasugerowałem sie ta strona silnik awx na kocu i dane dla bloku trzeciego sa podane tylko na jalowym wiec myslalem ze statycznie sie sprawdza tylko.postaram sie zaraz wrzucic logi dynamiczne dla 8 i 11 bloku[br]Dopisany: 23 Grudzień 2007, 21:43 _________________________________________________oto logi, prosze o sprawdzenie i ocene stanu samochodu, i prosze zasugerowac jakie bloki mam sprawdzac dynamicznie a jakie statycznie.

25ee8001bddf923c.jpg

b337ecf3680588ba.jpg

4b9f7b2af952a5a5.jpg

772e36abec681ab5.jpg

dd7c7a09f6b30375.jpg

Opublikowano

zrob jeszcze 003 dynamiczny

Opublikowano
  • Autor

nie bede mial takiej mozliwosci na razie bo samochod mi uciekł, ale właściciel twiedzi ze mu nie idzie tak jak powinien, ze jest troche przymulony,[br]Dopisany: 23 Grudzień 2007, 22:49 _________________________________________________podaje linki na ktorych wiecej widac.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dd7c7a09f6b30375.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/772e36abec681ab5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4b9f7b2af952a5a5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b337ecf3680588ba.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/25ee8001bddf923c.html

Opublikowano

turbina nie do konca rowno pompuje (powyzej 3500rmp ok) dawki tez ma obciete do dolnej granicy. Trzebaby przegonic porzadnie auto i zrobic te 3 grupy o ktorych pisalem

Opublikowano
  • Autor

to jak mam zrobic?? dynamicznie 3 blok 8 blok i 11 blok i wwalić tu wyniki ?

te bloki sa najważniejsze zeby zdiagnozować przymulenie silnika?

Opublikowano

tak[br]Dopisany: 23 Grudzień 2007, 23:17 _________________________________________________jeszcze wypadalo by wiedziec jaka jest temp silnika (007)

Opublikowano
  • Autor

na dworze bylo -5 stopni, samochód trzymał 81 stopni cały czas,

dobra ja zrobie jakby co 3, 8, 11 dynamicznie

Wlasnie jesli chodzi o diagnoze diesli to dynamicznie ten wyzej wymienione bloki,czy jeszcze cos ??

a statycznie co warto sprawdzic oprócz bloku 000??

Opublikowano

no to 81 stopni to sporo za mało przy "ganianiu" auta...

Opublikowano

Chłopaki spójrzcie na kąt synchronizacji rozrządu - przecież to jest grubo ponad normę.

Nawet nie chce wiedzieć jak się on zmienia przy obciążeniu !!!.

Ja bym to najpierw ustawił, bo jest zdecydowanie za mocno przestawiony.

Do tego koniecznie wymień termostat i dopiero potem zrób logi i to najlepiej pełne wg tego:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18478.0.html

Pomijam to co wymieniliście, bo turbo jakoś faluje i dziwna ta przepływka trochę.

ACHA JAK ROBISZ LOGI TO KAŻDĄ GRUPĘ ODDZIELNIE, A NIE PO 3 NA RAZ !!!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.