Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Problem z Turbo


BartekkA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dwóch dni walczę z turbo w moim audi. Zaczęło się od tego ze po prostu turbina padała i auto wchodziło w tryb awaryjny błąd na kompie związany z Czujnikiem ciśnienia dolotowego G71. Dzisiaj udało mi się sprawdzić 2 inne czujniki , nie dało to efektu przy każdym z nich mój komputer pokazywał wzrost ciśnienia zalecanego w zależności jak dałem gazu a wartość ciśnienia w tym momencie stała na poziome 989 czasem podeszło do 1000. Zmieniłem wężyki od czujników były trochę sparciałe (aby nie gubiło podciśnienia).

Teraz problem jest taki że turbina nadal nie ciągnie , komputer nie pokazuje błędów i auto chodzi w normalnym trybie kręci powyżej 3.5tys no ale bez turbo.

Co może być przyczyną takiej wariacji mojego autka ?

[mod]Dlaczego wypisujesz prefix [ALL B5] jak pytasz o konkretny silnik po drugie masz wpisany silnik (profil) ale nie z tego modelu - poprawiłem temat[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG 4.9 da sie sprawdzić czy raczej użyć VCDS-a ? (od niedawna bawię sie w diagnostykę dlatego się pytam)

@EDIT

Mimo ze komputer nie pokazywał bledow po wymianie czujnika G71 wszystko wróciło do normy auto przyspiesza jak nalezy od 1600-1800 obr/min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...