Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana dolnego zawiasu kierowcy


dyga223

Rekomendowane odpowiedzi

Mam opadniete drzwi trzeba bedzie wymienic zawias, moglby ktos opisaz jak go wymontowac i czy trzeba blotnik najpierw zdjac?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 18:23_________________________________________________o jeszcze czy na słupku jest jakaś regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest luz na zawiasie? Otwórz lekko drzwi i spróbuj poruszać góra, dół. Jak duży jest ten luz?

Jest regulacja na klinie regulacyjnym, przy przedniej dolnej śrubie w środku w drzwiach.

Jeśli chcesz regulować, musisz zdjąć tapicerkę.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178992.0;highlight=progu

:szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak w linku z poprzedniego wątku.

Zdejmij tapicerkę, dobij klina maksymalnie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię zobaczymy czy pomoże :) jak nie to mam jeszcze jeden pomysł tylko musze się przyjrzeć czy sie to da zastosować [br]Dopisany: 09 Kwiecień 2011, 22:04_________________________________________________I naprawiłem :) podłożyłem 2 blaszki 0,7mm miedzy dzrzwi a zawias i przy domkinietych drzwiach już nie widać szczeliny, teraz to nawet za wysoko są :>(druga blaszka jakby miala 0,5mm to mi sie wydaje że idealnie by było, ale niestety takiej nie posiadam) ale jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu dokładanie to podłożyłeś bo mam ten sam problem, co prawda u mnie jest tylko ze 2-3 mm ale już bym chciał coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to robić w dwie osoby żeby ktoś ewentualnie ci mógł drzwi podtrzymać, jeżeli twój problem dotyczy dolnego zawiasu to odkrecasz całkiem 2 śruby kluczem T-45 dolnego zawiasu i najlepiej jakbyś odrysował sobie szablon w tym celu włóż miedzy drzwi a zawias jakąś stywniejszą kartke i odrysuj, wytnij a potem uzyskany szablon przenieś na kawałek blachy i wytnij uzyskana podkładke umieszczasz miedzy drzwiami a zawiasem, skrecasz, ustawiasz i gotowe. Myśle że w twoim przypadku wystarczy jedna blacha grubości 0,7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Sprawdzę dokładnie bo wydawało mi się że luz był na górnym ale samemu ciężko. Lepiej właśnie przymknąć drzwi i siedzieć w środku a na zew. niech ktoś szarpie góra-doł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się tylko nigdy nie wiadomo co się trafi. Ty miałeś szczęście ale jak do używanych części nie mam takiego szczęścia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po górny chyba pojadę do ASO bo koszt nie jest aż tak duży i łatwiej podmienić bo się go da rozebrać i tylko połowę wymienić. Jak nie pomoże to wtedy jakieś małe podkładki pod dolny i będzie gitarrrrrra :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...