Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] rezerwa pali sie caly czas


jocker01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ostanio znajmy przyjechal do mnie bo pali mu sie rezerwa caly czas, nawet jak jest pelny zbiornik. podlaczylem vaga i blad:

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 035 C

Component: B5-KOMBIINSTRUMENT D07

Coding: 00442

Shop #: WSC 00318

1 Fault Found:

00771 - Fuel Level Sensor (G)

30-00 - Open or Short to B+

zastanawiam sie gdzie szukac tago wzarcia?

powiedzial mi ze w momecie jak mu sie zapalila rezerwa to przestaly mu swiecic zarowki po prawej stronie predkosciomierza (ma zarowki) poradzcie gdzie mam szukac, zaczac od pompy czy moze od zegarow? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozlacz wtyk czujnika przy pompie paliwa. i zmierz wartosc pomiedzy kontaktami nr 2 i 3, powinny byc wartosci rzedu 40-300 omów.

wartosc 0 swiadczy o zwarciu brak oporu o przerwie wewnatrz czujnika ( wlasnie taki stan wskazuje tobie vag). czasami czujnik sie zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, tak zrobie, tylko jeszcze jedno moze glupie pytanie, mam sprawdzac wtyczke czy gniazdo? wydaj mi sie ze gniazdo, ale nie zaszkodzi zapytac :tongue4:. Pozdrawiam Jocker01

ps. jezeli pojawi sie brak oporu, to znaczy ze czujnik jest to wymiany? napisales ze czasem sie wiesza, rozwiazaniem bedzie wyciagniecie pompy i poruszanie plywakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za roznica sciagasz zlacze z kablami z ze zlacza czujnika poziomu. tam sa 4 piny 2 i 3 sa srodkowe.

sam sobie odpowiedz zeby sie tam dostac i wymonowac jest troszke pracy. skoro sie zawiesil raz to pewnie znow sie zdarzy.

jak cos robic to dobrze albo wcale.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. powiem mu ze bez wymiany czujnika sie nie obedzie. dzieki wielkie. pozdrawiam i dosiego roku. Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...