Treść opublikowana przez Musashi
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
Zrób logi BS003 i BS011 będzie można coś powiedzieć.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Siema! Ale tu pustynia
-
[B6 AVF/AWX] Buczenie w kabinie na wolnych obrotach
poduszki, dwumas, źle zamontowana plecionka. warto sprawdzić czy w rezonans nie wpada wydech.
-
[B6 AWX] Po podaniu ciepłego powietrza pracuje równo - świece sprawne! - FILMIK
tak się tobie wydaje, albo ktoś sie bawił mapami sterownika silnika... sprawny silnik, ze sprawnym akumulatorem, i na zimowym paliwie wystartuje bez sprawnycj swiec i przy -20C. tyle, że w takich warunkach niespalone paliwo odkłada się na elementach znajdujących się w komorze spalania. skutek tego nagaru bywa taki, że np. nie można później odkręcić świec... w tych jednostkach układ podgrzewania świec uruchamiany jest przed rozruchem silnika przy temp. niższej lub równej +9C, natomiast po uruchomieniu silnika, zawsze jest uruchomione ich grzanie do momentu przekroczenia 2500 rpm lub 4 min pracy od uruchomienia.
-
[B6 AWX] Po podaniu ciepłego powietrza pracuje równo - świece sprawne! - FILMIK
głowicy nie planowałeś? Zawartość dodana 13 minutes later bzdura ! Zawartość dodana 15 minutes later źle ci się wydaje. tak trudno się zainteresować, poszukać i poczytać co napisaliśmy nt. funkcjonowania świec żarowych w wielu wątkach na forum? wszystko trzeba podać pod nos?
-
[A4 B7 BRD] Powracający błąd klapy gaszącej
cięzko się połapać skoro nowa to przecież gwarancja o ile była... widać w tym przypadku tak, ale taki błąd to niekoniecznie uszkodzony silnik klapy...
-
Sprawdzenie poziomu oleju
prośba nt. OT dotyczyła wypowiedzi z poprzedniej str. nt. postów nie związanych z tematem. jedna możliwość to czekanie aż się pojawi kontrolka min. druga jak paweł napisał. ale silnik koniecznie musi stać kilka godzin, wtedy olej zgestnieje a olej z rurki bagneru w miarę zdąży spłynąć.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
czyli rozumiem, że aktualnie w ramach regeneracji proponują zabierak, zespolony na stałe z wałkiem wyrównoważającym?
-
[B7 BPW] Utrata oleju przez turbinę, biały dym z wydechu.
otrzymałeś informacje dotyczące prawidłowego ciśnienia smarowania. skoro chcesz je badać przy 5000 rpm - powodzenia
-
[B7 BPW] Biały dym z rury wydechowej, trzesienie silnikiem
sprawdzanie bledow to nie jest metoda diagnostyczna... cisnienie sprezania sprawdzal? film trzeba bylo nagrac, tak aby posluchac dzwieku silnika. moze cos tam uslyszymy. Bez logow, trudno radzic.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
do osób z wypowiedziami OT, to nie komunikator, wypowiadajcie zgodnie z tematem. przecież są odpowiednie wątki ech, czego to ludzie nie wymyślą, a kreda poźniej dostaje się do oleju...
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
wklejonego w wałek na loctite
-
[B7 BPW] Utrata oleju przez turbinę, biały dym z wydechu.
pokrywy sa zamienne tylko pomiedzy jednostkami 8V, podobnie pomiedzy 16V. jednak z 8V do 16V nie pasują.
-
[B6 AWX] Proszę o pomoc. Coś na tłoku lub ciśnienie
ale co niby ma być na tłoku, nie bardzo rozumiem o czym mówisz? nt. ciśnienia sprężania napisałem. również napisałem jakie mam zdanie nt. remontu kapitalnego. prawdziwy remont kapitalny to wymiana wszystkiego co wykazuje jakiekolwiek ślady zużycia. Silnik startuje od stanu - jak nowy.tłoki ze sworzniami, pierscienie, panewki, do tego komplet uszczelnień, śrub, pewnie wałek rozrzadu, hydropopychacze, zwykle dwumas, sprzęgło, rozrząd. itp itd. Ma to sens o ile nie zamierzasz zmieniać samochodu przez dłuższy czas. W przypadku sprzedaży Polsce, nikt nie doceni zakresu prac oraz wydatków. a porządnie tzn. zgodnie ze sztuką a biorąc pod uwagę rzetelność i wiedzę wielu warsztatów...
-
[B6 AWX] Proszę o pomoc. Coś na tłoku lub ciśnienie
Remont silnika w UK? Pomysł remontu silnika jest bez sensu, ogromne koszty, a wynik zależny od fachowca. Lepiej szukać silnika z auta o małym przebiegu i ew. wymienić. Aby ocenić ew. stan auta potrzebne są logi, a nie opowieści o parametrach. można pomierzyć kompresję, wykaże stan cyl. tłoków, pierścieni i głowicy.
-
[B6 AVF] Nagłe duże spalanie
logi niekompletne. przyczyn podwyższonego zużycia paliwa może być wiele.
-
[B7 BPW] Bagnet oleju do BPW
wszystkie bagnety z 2.0 tdi 16V pd to kpina. do tego durne kulki które zgarniają olej z brzegów rurki bagnetu, przez co zwykle pokazuje że oleju jest więcej niż w rzeczywistości...
-
[BRE] Audi a4 b7 - Ubywający płyn chłodniczy- nowa głowica i uszczelka
chłodnice można łatwo wyeliminować, trzeba odłączyć od niej węże płynu chłodzącego i albo je zaślepić, albo połączyć razem kawałkiem rurki. jeżeli będzie płynu ubywać ,trzeba szukać gdzie indziej. zdarza się że pękają króćce z tworzyw sztucznych, bywa uszkodzona chłodnica. układ na zimno pod ciśnienie i trzeba szukać wycieku.
-
[A4 B7 BRD] Powracający błąd klapy gaszącej
w nowej czesci?
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
widać nie było z nim problemów.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
ta chronologia mało czytelna. - usterki napędu pompy oleju się pojawiły same, poprzez brak ciśnienia oleju, w związku z tym wykrywać ich nie trzeba było. - nie ktoś, tylko Jaro4444, zaproponował, jako alternatywę do kosztownego fabrycznego zespołu wałków, ich usunięcie i montaż napędu pompy oleju stosowanego w 1,9 tdi - kolejna alternatywa to opracowana regeneracja gniazda zabieraka w wałku wyrównoważającym, umożliwiające zastosowanie nowego zbieraka. - w przypadku usunięcia zespołu wałków, mogą się pojawić delikatne drgania silnika na biegu jałowym, jednak są one na poziomie drgań jednostki 1,9 tdi PD. Natomiast rezonanse przy 2000 rpm, występują losowo, i usunięcie wałków nie jest ich jedyną przyczyną, wypadkową występujących innych problemów. - decyzja o wyborze rozwiązania, jest indywidualna. Każde ma swoje wady i zalety. -
-
[B7 BPW] Bagnet oleju do BPW
z boku bloku jest kod silnika, istotne są odpowiedzi: 1. jaki silnik to jedno, 2. jaka miska 3. czy są wałki czy ktoś je może już usunął
-
[B6 AKE] Audi A4 B6 dziwna praca silnika (klekocze).
silnik na drugim filmie nie pracuje na wszystkie cylindry. ponadto zainteresowałbym się pompą wtryskową, tymbardziej, w świetle trudności z rozruchem. odma drożna? Zawartość dodana 1 minute later poczytaj, jak przygotować logi aby dało się je chociaż oglądać, nie mówiąc o ich analizie.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
pasek albo napinacz, jak już zawsze skacze, przeciętnie ok. 0,6 st.
-
[B6 AWX] Po podaniu ciepłego powietrza pracuje równo - świece sprawne! - FILMIK
do sprawdzenia swiec nie trzeba ich wykrecac... olej w dieslu zawsze czarny.