Jump to content

[B6 BVF] ESP problem?


majkel20
 Share

Recommended Posts

Koledzy, zauważyłem że mi się ESP nie włącza. Mianowicie, na zimowych oponach, w zimie na śliskiej powierzchni jak chciałem ruszyć żwawiej to mi koła boksowały (ale czuć było że system to niweluje) i na wyświetlaczu migała kontrolka ESP. Teraz (po zmianie na letnie, 235/R17), jak ruszam na śliskiej powierzchni, boksuje, no i nie widać żadnej kontrolki. Jest to efekt zmiany gumy, czy coś jest nie tak? Przeskanowałem VAGiem, błąd był tylko 00526, być może czujnik stopu do wymiany. Dodam że 2 lub 3 razy, zdarzyło mi się że ESP się zaświeciło i świeciło tak dopóki nie zgasiło się silnika i nie zapaliło 2 raz (w czasie spokojnej jazdy). Dziwi mnie jednak to, że przy ostrzejszym ruszaniu ESP się nie włącza...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o ruszanie na śliskiej nawierzchni to system o którym mówisz to ASR. Z Twojego postu wynika że jak ruszałeś ostro w zimę i zrywałeś przyczepność to ASR reagował, kontrolka migała i ok, natomiast po zmianie opon:

Teraz (po zmianie na letnie, 235/R17), jak ruszam na śliskiej powierzchni, nie boksuje, no i nie widać żadnej kontrolki.

piszesz że nie boksuje, czyli rozumiem nie zrywasz przyczepności czyli po co ma się włączać. ASR reaguje na uślizg kół napędzanych redukując moc aż do odzyskania przyczepności, żeby wyręczyć w tym kierowcę.

Link to comment
Share on other sites

Błąd się wkradł w poście wyżej. Chodzi o to, że teraz ruszając, koła boksują, ale nie czuję tego jak w zimie, że system próbuje to opanować, o to mi chodziło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...