Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie dystanse założyć?


Zyx0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z doborem odpowiednich dystansów. Czytałem inne posty na ten temat, ale u mnie jest to trochę bardziej skomplikowane, dlatego proszę o pomoc.

Mam A4 Avant B6 2001 AWX z felgami 7,5J x 17 ET42 5x112 66,5 i z oponami Michelin Pilot Sport 3 225/45 R17 i chciałem założyć dystanse 35mm na tył i 20mm przód, ale mam obawy, że jak obniżę autko to może obcierać. W tej chwili mam ori zawiasy, ale będę chciał założyć ori s-line czyli -20mm. Jakie zamontować dystanse żeby fajnie autko wyglądało, a nie obcierało z s-line zawiasami w przyszłości i czy lepiej przelotowe, czy nie przelotowe przy tym rozmiarze.

Dodatkowo, jak zauważyliście w felgach mam otwór centrujący 66,5 mm i muszę używać pierścieni dystansowych, żeby pasowało z ori piastą. Zastanawiam się, czy są dysanse tak żeby pasowały z ori pastą, a z drugiej strony żeby otwór centrujący był na 66,5mm wtedy nie trzeba by używać pierścieni. Może lepiej zrobić takie samemu w jakimś warsztacie tokarskim?

Co o tym sądzicie?

Tak to wygląda teraz:

dsc0335dg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a4am.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

-jeśli chodzi o szerokość dystansów to musisz sam wiedzieć jaki efekt chcesz osiągnąć i możesz sobie na samochodzie zmierzyć ile ci brakuje do upragnionego efektu.

-jeśli chodzi o przelotowe czy nie, jak szerokość dystansu przekracza 20 mm to polecam dystanse nieprzelotowe czyli przykręcane do piasty

Dodatkowo, jak zauważyliście w felgach mam otwór centrujący 66,5 mm i muszę używać pierścieni dystansowych, żeby pasowało z ori piastą. Zastanawiam się, czy są dysanse tak żeby pasowały z ori pastą, a z drugiej strony żeby otwór centrujący był na 66,5mm wtedy nie trzeba by używać pierścieni. Może lepiej zrobić takie samemu w jakimś warsztacie tokarskim?

żeby założyć dystanse pod twoje felgi bez używania pierścieni to pozostaje ci tylko tokarz który ci je wytoczy, w ogólnej sprzedaży są tylko dystanse robione pod ori otwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

... pokombinuję trochę i zobaczymy. Jeśli ktoś ma założone zawiasy od s-line`a i używa dystansów z felgami ET42 to niech napisze jakie ma założone dystanse i czy wszystko jest ok, tzn. nie obciera jak jest załadowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troszke temacik..... mam taki sam problem jak kolega wyzej w mojej b6 ma ori alufelgi sline 17cali et45 do tego oponki 235/45/17 mam zawias 1BE. Problem polega na tym ze wsadziłem na tył dystanse 25mm i niestety na dołkach obciera :wallbash: wyglada naprawde kozacko, ale szkoda mi nadkoli..... jesli wsadze 20mm bedzie wszystko ok ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę troszke temacik..... mam taki sam problem jak kolega wyzej w mojej b6 ma ori alufelgi sline 17cali et45 do tego oponki 235/45/17 mam zawias 1BE. Problem polega na tym ze wsadziłem na tył dystanse 25mm i niestety na dołkach obciera :wallbash: wyglada naprawde kozacko, ale szkoda mi nadkoli..... jesli wsadze 20mm bedzie wszystko ok ????

stary masz koła z dystansami na aucie i wiesz, że ci ociera to sprawdź sobie dokładnie jak mocno nadkole nachodzi na opone i tyle sobie odejmij z aktualnego dystansu, czy to takie trudne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac samochodem wyskocze z niego przed dolkiem i zmierze ile mi obciera :wallbash: :wallbash: :wallbash: ludzie trzymajcie mnie ........... wiem ze duzo ludzi ma taki sam zestaw jak ja, wiec do nich kieruje moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac samochodem wyskocze z niego przed dolkiem i zmierze ile mi obciera :wallbash: :wallbash: :wallbash: ludzie trzymajcie mnie ...........

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z tyłu dystans 20mm przy takich felgach i oponach zawias 1BV i też na dziurze potrafi dobić do nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...