Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] [225/45 R17] Uniroyal czy Vredestein?


franek122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A więc, będąc już prawie zdecydowany na model Uniroyal RainSport 2 225/45 R17 w cenie 400zł za sztukę z założeniem i wyważeniem, znajomy zamącił sprawę i powiedział żebym popatrzył opony Vredestein Ultrac Sessanta bo podobno bardzo dobre... Popatrzyłem, poczytałem i zgłupiałem bo opinie mają bardzo dobrą a jeśli chodzi o cenę to znalazłem 409zł od sztuki tu bez montażu...

Dlatego proszę o pomoc bo w internecie obie opony mają prawie identyczne opinie, Uniroyal chwalą w deszczu Vredesteina w sumie też... itd itp

Dodam jeszcze opony które proponował mój sprzedawca w sklepie, ale którymi nie zainteresowałem się tak bardzo :

- Dunlop SPsport 01 [396zł]

- Firestone Firehawk SZ90u [342zł]

- Fulda SportControl [373zł] ostatnio słyszałem że fulda jest przereklamowana...

Dziękuję i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na suchym wiekszosc opon jest OK, ale na mokrym to juz inna bajka ..... znam ludzi latających na RainExpert`ach ...naprawde dobra i polecana guma, u mnie przy nastepnej wymianie zakładam komplet :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop SP Sport 01 - bardzo dobry asymetryk, cicha, dobrze trzyma się drogi na suchym i mokrym również. Jeździłem na nich i można je pochwalić.

Firestone nie jest zbyt polecaną oponą :kwasny: Fuldy niestety nie znam, więc się nie wypowiem :gwizdanie:

Co do pierwszych dwóch:

1. Uniroyal - bardzo dobra i sprawna na mokrej nawierzchni, niestety szybko znika.

2. Vredestein - chwalono go w zeszłym roku, aż się skusiłem w tym na komplecik dla siebie :> Co można powiedzieć: cichutko, klei jak cholera, świetna na mokrej nawierzchni - zero rzucania, czy dziwnych zachowań. Co do znikania, to ciężko mi powiedzieć, bo zjechałem może ze 3000km. Dodatkowym plusem jest to, że świetnie wygląda :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w Ultraca Sessante, przy tym rozmiarze szczerze i praktycznie rzecz biorąc, nie powinieneś odczuć różnicy na aucie pomiędzy tymi dwoma oponami, które wymieniasz ale Vredestein wygląda o niebo lepiej :wink4: i klei na suchym aż miło :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, na montaż poszły Uniroyale :> po 380zł za sztukę :)

Mam nadzieję że mnie nie zawiodą i trochę posłużą.

Jeśli chodzi o wygląd to fakt sessanty piękne ale uniroyal tez nie jest ostatni :decayed:

Pzdr!

Daj znać jakie odczucia, jeżdżę na identycznych, niestety po przesiadce z Conti Sport 3, na tych jest zdecydowanie głośniej ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...