Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Metaliczne odgłosy przy przyspieszaniu na zimnym silniku :( Proszę i pomoc.


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od ok. 10 dni mniej więcej zauważyłem, że na zimnym silniku podczas przyspieszania auto dziwnie hałasuje pod maską. Od kilku dni ogłosy się nasiliły, jest to metaliczny dźwięk, jakby coś ocierało lub było poluzowane. Wydaje mi się, że na początku był to raczej głośny szum, obecnie się pogorszyło.

Odgłosy ustępują, gdy silnik się nagrzeje, nie występują także na luzie, gdy gazuję auto na postoju, wyłącznie podczas jazdy.

Bardzo proszę o pilną pomoc, nie jestem w stanie określić co to i jak bardzo jest poważne. Najgorsze jest, że po prostu nie mam czasu nawet podjechać do jakiegoś warsztatu w tym tygodniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapalisz i na zimnym mniej słychać na rozgrzanym bardziej to raczej stawiał bym na panewkę ale to dla pewności trzeba sprawdzić ciśnienie na tłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, na ciepłym nie słychać, na zimym podczas przyspieszania mocniejszego (np. 2500 obr), nie na odwrót. Jeśli jeżdżę bardzo spokojnie, odgłosy nie występują.[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 21:37_________________________________________________Dziś w serwisie BOSCHA przygazowali auto i zaczęło okropnie hałasować, obecnie ciągle przy włączonym silniku... Ściągnąłem speca od skrzyń biegów i wstępna diagnoza to pęknięte koło dwumasowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić, może po prostu się wycisza, ustępują raczej od razu, albo po bardzo krótkiej chwili (ok. sekunda).

Zresztą tam nie ma koła dwumasowego tylko zamachowe, choć w serwisie Audi powiedzieli, że nawet to się tak nie nazywa, tylko jakaś tam tarcza. Kawałek blachy, krzyknęli za niego 1100 zł...

PS. Mam automat.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2011, 14:07_________________________________________________Auto naprawione, koło zamachowe wymienione na używane. Całość mnie wyniosła 550 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...