Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Tylna wycieraczka raz jeszcze.


krystian821

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na wstepie zaznacze ze przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem-w moim avancie tylna wycieraczka w pozycji wlaczonej normalnie dziala,tylko podczas spryskiwania nie chce wykonac kilku cykli pod rzad jak powinno byc tylko dalej chodzi w normalnym trybie.w czym moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba woda się dostała i elektronikę w silniczku zalała ja wymieniłem na używkę i mam już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiada "predki74" tylko jeszcze małe ale - oto więc pytanie -skąd się wzięła woda? Ano z układu spryskiwania , który jest nieszczelny. Wniosek - sama wymiana płytki to tak jak smarowanie Voltarenem złamanej nogi. Trzeba uszczelnić układ spryskiwania. W A4 B5 powodem przecieku jest ukręcona rurka mosiężna, którą przez oś wycieraczki dostarczany jest płyn do spryskiwacza. Trzeba ją wydłubać z ośki i wstawić nową / lub kupic zestaw naprawczy za ok 140PLN/ . W A4 B6 B7 juz jest inaczej . Płyn idzie całą średnicą otworu w osi wycieraczki. Nieszczelność powstaje w miejscu styku ośki z blachą obudowy mechanizmu w której jest wprasowany uszczelniacz. Jeśli był stosowany kiepski płyn i zatykały się dyszki spryskiwacza, cisnienie płynu podawane z pompki powodowało wyciek po ośce do środka mechanizmu i na elektronikę. Z czasem koniec oski który kręci się w uszczelniaczy zaczyna korodować i proces nieszczelności ulega juz totalnemu przyspieszeniu. Ponieważ nie mogłem wydłubać uszczelniacza ,wymontowałem oskę i ją lekko oszlifowałem - do czysta. Na powierzchnię nałożyłem lutownicą cynę i ponownie oszlifowałem wykańczając papierem 1500. Srednicę zrobiłem o 0,1mm większą by lepiej siedziała oś w symeringu. Dwa lata śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...