Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z ESP po montażu tempomatu


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Pisałem o moim problemie w temacie o zmiane modułu pod tempomat ale teraz problem tkwi chyba w jakiejś części a nie w kodowaniu.

BŁĄD NA VAG:

esp.png

Uploaded with ImageShack.us

Opisze po krotce swój problem.

Montowałem jakiś czas temu tempomat. Wszystko poszło gładko. Zakodowałem i oki. Tempomat działa ale nie działa ESP.

Moja kobieta jak wyjmowałem taśmę airbaga to bawiła się nia i sobie kręciła (nie wiedziałem później dopiero powiedziała) ale chłopaki pisali że to nie ma nic wspólnego z moim błędem. Jako że moduł miałem w aucie dobry pod tempomat to wymieniłem tylko manetke ale żeby ją założyc to musiałem wyciągnąć troche cały moduł, czyli odkreciłem śrubkę na dole wysunąłem trochę cały moduł założyłem manetke i skręciłem wszystko tak jak było.

Kodowałem wszystko tak jak jest opisane nie zliczoną ilość razy. Przed jak wejdę w te opcje:

Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes, następnie [Fault Codes - 02] i [Done, Go Back]

Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem.

Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

to w Specification mam -2,5. Po kodowaniu jest 0,0.

I za każdym razem znika mój błąd. Jednak przejade się kawałek skręce kierownicą (zazwyczaj błąd powraca jak skręce w lewo) i zapala się kontrolka ESP. Jade dalej drogą na wprost i znika aż do momentu skręcenia kierownicą(zazwyczaj w lewo). I wtedy znowu w specification mam -2.5.

Taśmę ustawiłem tak że koła skręciłem na maksa w prawo a taśme dałem jeden obrót luzu czyli taśma nie jest na maksa w prawo. Ale teraz już nie wiem czego mam dalej szukać?? Nie wiem gdzie znajduje się ten czujnik... Czego dalej szukac mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to kodowanie i aku też odłączałem i to nie raz.

Powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik skrętu? Jak dobrze ustawić taśmę airbaga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to kodowanie i aku też odłączałem i to nie raz.

Powiedzcie mi gdzie jest ten czujnik skrętu? Jak dobrze ustawić taśmę airbaga??

Czujnik skrętu jest chyba w taśmie :gwizdanie: Ja u siebie jak Fisa robiłem to taśmą niby nie kręciłem ale wiadomo lekko się ruszała na boki i też miałem świecącą kontrolkę ESP. U mnie kalibracja rozwiązała problem :cool1:

A było napisane - nie kręcimy taśmą! :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że nie należało kręcić taśmą ale moja kobieta stała obok, nudziło jej się i sobie kręciła :/[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 14:21_________________________________________________Taśma do wymiany. Dzisiaj przełożyłem inna i wszystko jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i następnym razem babę trzymaj z dala od auta... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to my nazywamy sie mezczyznami, a one kobietami hahaha:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy ustawianie zbieżności może mieć wpływ na ten czujnik? bo u mnie sprawa wygląda tak ze od momentu ustawienia zbieżności zaczęła pokazywać sie kontrolka ESP(nie zawsze) :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy ustawianie zbieżności może mieć wpływ na ten czujnik? bo u mnie sprawa wygląda tak ze od momentu ustawienia zbieżności zaczęła pokazywać sie kontrolka ESP(nie zawsze) :disgust:

moze tam cos poruszyli przy geometrii jakis kabelek od czujnika abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy ustawianie zbieżności może mieć wpływ na ten czujnik? bo u mnie sprawa wygląda tak ze od momentu ustawienia zbieżności zaczęła pokazywać sie kontrolka ESP(nie zawsze) :disgust:

Jak masz możliwość do podłącz VAG-a i będziesz wiedział co go tam boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy ustawianie zbieżności może mieć wpływ na ten czujnik? bo u mnie sprawa wygląda tak ze od momentu ustawienia zbieżności zaczęła pokazywać sie kontrolka ESP(nie zawsze) :disgust:

A wcześniej miałeś krzywo kiere a teraz masz prosto??? to zrób kalibracje Vagiem i zapomnisz o problemie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem prosto, po ustawieniu zbieżności kierownica jest minimalnie skręcona w lewo tak ze prawie tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ZRÓB TO SAM tam jest podwieszony temat o wymianie modułu kierownicy. Opisana jest kalibracja czujnika. Jeśli to nie pomoże będziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chyba sprawa świecącego ESP, migających świec i nie działającego tempomatu się rozwiązała:) otóż dzisiaj po pracy pojechałem do nie jakiego serwisu Jetronik z Wrocławia i niby doszli że to ta ,,krańcówka'' czy przełącznik od pedału hamulca szwankuje (jak zwał tak zwał ale wiadomo o co chodzi:)). Pojechałem szybko do serwisu VW/Audi kupiłem to co trzeba (45zł)wróciłem z tym do domu(w Jetroniku już było za późno na taką wymianę....( ja amator wymieniłem to w 5min) no ale ok. Teraz najlepsze porównałem starą i nową ,,krancówkę'' i troszkę się różniły, no nic:) zamontowałem nową część i zrobiłem jazdę próbną... :gwizdanie: Kontrolka od świec już nie migała tempomat zaczął działać tyle że po przyciśnięciu hamulca nie wyłączał się, mogłem hamować a auto się tylko dławiło na temp. Po pewnym czasie wyskoczyła kontrolna ESP i żeby jej nie było tak smutno samej świecić to dołączyła do niej kontrolka ABS :angry: :angry: i wtedy się wkur.... zdenerwowałem :disgust:. Rozebrałem starą ,,krańcówkę" na czynniki pierwsze żeby zobaczyć co jest z nią nie tak. W środku mały plasticzek był przetarty i to chyba było przyczyną usterki. Złożyłem to w całość zamontowałem do auta i zrobiłem kolejną jazdę próbną :gwizdanie: Jeździłem jeździłem na niektórych biegach pociągnąłem go prawie pod czerwone pole i NIC :rolleyes: wszystko działało tak jak powinno :przebiegly: Wiem że to będzie działało do czasu ale przynajmniej wiem na czym stoję i że muszę się zaopatrzyć w drugą taką samą ,,krancówkę'' :przebiegly:306658b5917429cagen.jpg PS. Kolega polecił mi ten serwis ale sam osobiście nikomu bym go nie polecił.... :angry: Nie dość że skasowali mnie 250zł za diagnostyk, nic nie zrobili to musiałem się jeszcze o wszystko prosić....To tak na marginesie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...