Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatyzacja-problem


rafal7324

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z klima nie startuje na vagu pokazuje zawor wysokiego cisnienia F-129 wymienilem i lipa pokazuje nadal te sam blad ale po zwarciu pinow w kostce 3-4 sprezarka i wentylator startuje oprocz tego pokazuje sie blad czujnika temp. nawiewu na nogi G192 i G191 nie wiem gdzie sa zlokalizowane i jak sie di nich dobrac .Czy po wlaczeniu opcji LO powinna wystartowac bez wzgledu na temp. i odzyt z czujnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powinno z niej zimne powietrze lecieć a na HI ciepłe nieważne jaki odczyt temperatury jest, a próbowałeś kody wpisać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0

tu masz[br]Dopisany: 04 Maj 2011, 14:07_________________________________________________należy dobrze poszukać i pod 1 zobacz jakie błędy wyskakuja[br]Dopisany: 04 Maj 2011, 14:07_________________________________________________i klapy sprawdź może się zacinaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz walnięte czujniki i zawór podjedź do mechanika i pokaż co odkryłeś i szykuj się na wydatki bo możesz popłynąć ze 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos z kolegow schemat elektryczny do tej klimy bo wydaje mi sie ze na kostce do zaworu tego przy chlodnicy (4 piny) powinny byc dwa prodowe a u mnie jest tylko na jednym prad (moze kto z kolegow to sprawdzi goraca prosba)[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 11:48_________________________________________________i jeszcze te czujniki idzie sie do nich dobrac bez wyjmowania calej dechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten w desce to musisz wyjąć radio i tą osłonkę odkręcić i będzie dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tam panie, jakiś postęp? mam podobnie bo pokazuje mi błędy czujników w kanale powietrza środkowego i podłogi oraz potencjometr w V71(g113) tylko nie wiem który to potencjometr tzn. w której klapie. W kanałach pokazuje po -55 stopni ale to chyba nie ma wpływu na działanie klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz wiedział coś więcej to daj znaka co i jak, bo nie wiem czy bawić się z tymi czujnikami itp.

Coś tam chyba źle edytowałem, sorry.

Więc tak, miałem te błędy tych temperatur itp, ale dziś przełożyłem inny klimatronic (chyba starszy?) od mojego kolegi, zapiełem kompa i odziwo pokazuje tylko jeden błąd klapy, ale bez tego powinno śmigać, jako że mam lekko nieszczelny przewód to wpuściłem czynnik tylko na chwile i działa, czyli ja napewno mam zły sterownik. W razie czego jak ktoś chce moge wrzucić fotke z numerami tego który wsadziłem i jest okey. Bo ten co mam to jest chyba do aut po 96r. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zalozylem panel taki jak powinien byc 8D0 820 043H i klima ozyla a scislej sprezarka bo jeszcze jest do wymiany dlawik-filterek poniewaz sprezarka po pewnej chwili sie rozlacza a z nawiewow nie wylatuje zimne powietrze chyba ze sprezarka sie konczy i jeszcze jedno nie wiem w jakim jest stanie osuszacz klima nie dzialala dluzszy czas nie byla nabita ale nie byla rozszczelniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Teraz Ci już żadnych błędów nie wrzuca? Ja właśnie taki sam panel włożyłem od kolegi i działa( a jak kupiłem To był 8L0...) Zamówiłem już prawidłowy i powinno być dobrze. To jak dojdziesz jeszcze przez co Ci ją rozłącza To też napisz, bo może być przydatne, jakbym napotkał jakiś problem lub ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym roku miałem taki sam problem poprzedni właściciel zamienił mi sterownik i klima mi nie działała wymieniłem i chodzi jak szalona:) zanim do tego doszło musiałem zakupić 3 szt i ta ostatnia była dobra:)

A więc do tematu posiadam 2 szt zbędne jeśli ktoś potrzebuje zapraszam najlepiej z okolic Warszawy aby osobiście podjechać i sprawdzić czy pasuje odstąpię po rozsądnej cenie.

posiadane modele:

5HB 006 500-11 8DO 820 043H

5HB 007 608-00 8LO 820 043 B

w razie pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...